Sobotni festyn na Kalbarze

plakat

plakat - plakat

Dla każdego, kto interesuje się sportem i lubi aktywność fizyczną, jest to idealna impreza. Elbląg po raz kolejny będzie gospodarzem Narodowego Dnia Sportu, który połączy się z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. W programie wiele ciekawych atrakcji.

Na początek imprezy zorganizowany zostanie przejazd rowerowy. Uczestnicy wystartują z Placu Jagiellończyka i przejadą ulicami miasta. Trasa przebiegała będzie przez ulice: Karowa – Teatralna – Browarna – Trasa UE – Radomska – Stawidłowa – Warszawska – Tysiąclecia – Grunwaldzka – Mickiewicza – Kościuszki i zakończy się przejazdem na Torze Wrotkarsko – Łyżwiarskim Kalbar przy ul. Agrykola, gdzie odbędzie się festyn dla mieszkańców.

Przygotowane będą darmowe hulajnogi elektryczne, symulator zderzeń, tor przeszkód dla rowerków i hulajnóg dziecięcych, bicykle, zajęcia sportowe, konkursy, malowanie twarzy, malowanie na stretchu oraz punkty gastronomiczne. Dla fanów ulicznej odmiany koszykówki zostanie rozegrany turniej, do którego będzie można zapisać się w biurze zawodów przed startem rywalizacji. Najlepsze ekipy otrzymają puchary.

Odbędą się również dwa konkursy – na najbardziej oryginalny, nietypowy retro rower oraz na najbardziej elegancki strój rowerowy. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi podczas festynu na terenie Toru Kalbar. A na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Program:
10:00 – start przejazdu rowerowego z Pl. Jagiellończyka
11:00 – 17:00 – atrakcje w ramach festynu sportowego na Torze Kalbar
13:00 – początek turnieju Streetballa

Organizatorzy: Urząd Miejski w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Fundacja Zwalcz Nudę, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków. W przeprowadzeniu festynu pomagać będą wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Tekst i fot. MOSiR