Wakacyjne bieganie na orientację

bno

bno - bno

Przyjemna pogoda i dostatek wolnego czasu, zachęcają do ruchu na świeżym powietrzu. Doskonałą propozycją na ciekawe wykorzystanie tych okoliczności są Wakacyjne Biegi na Orientację, na które zapraszają Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Elbląski Klub Orienteeringu Gryf.

Od lat dostrzegamy w Polsce istną biegową rewolucję. Spacer, trucht, marsz, szybkie pokonywanie trasy – każdy wybiera swój styl biegania, w którym czuje się najlepiej. Biegi na orientację łączą te style, dzięki czemu są atrakcyjne dla uczestników. Czym jest ta impreza? Najkrócej mówiąc, zabawą dla każdego, kto lubi rywalizować i poznawać przy tym tajemnice lasu. Biec można indywidualnie, z rodziną, z grupą znajomych czy z psem. Wystarczą chęci i trochę sprytu, dzięki którym możemy znacząco urozmaicić tradycyjne bieganie.

- Podczas imprezy celem każdego uczestnika jest jak najszybsze pokonanie trasy poprzez odnajdywanie ukrytych w lesie punktów kontrolnych – wyjaśnia Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Do pomocy mamy rzecz jasna szczegółową mapę. Dodatkowo, każda ze startujących osób będzie miała do wyboru dwa rodzaje trasy. Łatwiejszą, z którą poradzić powinien sobie każdy i trudniejszą, dla bardziej zaawansowanych biegaczy.

Pierwsze wakacyjne bieganie na orientację w Bażantarni odbędzie się w niedzielę, 12 lipca, natomiast drugie w niedzielę, 9 sierpnia. Zawody rozpoczną się o godz. 10:00. Zgłoszenia przyjmowane będą przed zawodami na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w dniu imprezy w biurze zawodów, które mieścić się będzie na polanie z wiatami. Zgłoszenia muszą zawierać: imię i nazwisko oraz datę urodzenia. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Zapraszamy do uczestniczenia w pozostałych wydarzeniach w ramach Wakacji z MOSiR-em. Więcej szczegółów na stronie MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR