Ostatnie dni na pokonanie Wirtualnego Biegu Piekarczyka

bieg piekarczyka

bieg piekarczyka - bieg piekarczyka

Już tylko do niedzieli można wziąć udział w pierwszym tego typu wydarzeniu w Elblągu – Wirtualnym Biegu Piekarczyka. Wystarczy przebiec 5 lub 10 km i wysłać wyniki oraz swoje zdjęcie z trasy. Mamy na to czas do niedzieli, do godz. 14.

W ostatnim dniu maja miał odbyć się największy coroczny bieg ulicami Elbląga – Bieg Piekarczyka. Niestety koronawirus pokrzyżował plany również biegaczom, a wszystkie imprezy biegowe zostały odwołane. Nie oznacza to jednak, że całkowicie rezygnujemy z aktywności fizycznej.

- Zapraszamy wszystkich miłośników biegania do przyłączenia się do Wirtualnego Biegu Piekarczyka – mówi Krzysztof Fedak z działu organizacji imprez w MOSiRze. - Aby w nim uczestniczyć nie musimy wypełniać żadnych formalności, zapisywać się czy cokolwiek opłacać, ponieważ bieg jest bezpłatny. Wystarczą dobre chęci, podstawowy sprzęt sportowy i urządzenie, na którym dokonamy pomiaru trasy i czasu jej pokonania. Choć i tak w naszej zabawie zamiast wyniku liczą się przede wszystkim emocje i radość z uprawiania sportu.

Na tegoroczny Bieg Piekarczyka roku, oprócz biegu na 10 km, zaplanowany był również nowy dystans – 5 km. Zawodnicy wybierają więc jaki odcinek pokonają (5 lub 10 km), a dokładna trasa zależy jedynie od nich. Mogą to zrobić w dowolnym czasie od 25 do 31 maja. Ważne jest, żeby zarejestrować dystans i czas na dowolnym urządzeniu czy aplikacji i wysłać wraz ze swoim zdjęciem najpóźniej w niedzielę do godz. 14 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

– Galerię nadesłanych zdjęć, wśród których znajdą się również selfie z trasy, opublikujemy na stronach: biegpiekarczyka.pl oraz mosir.elblag.eu, a także w mediach społecznościowych – dodaje Krzysztof Fedak. – Prosimy jednak pamiętać o zamieszczeniu w mailu zgody na publikację zdjęć.

Wyrażam zgodę na wykorzystanie i publikację przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu przesłanego zdjęcia. Zgoda obejmuje bezpłatne i bezterminowe wykorzystanie przesłanych materiałów na wszystkich polach eksploatacji zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 880 z późn. zm.). Zgoda zostaje wyrażona bezterminowo, nieodpłatnie i bez ograniczeń podmiotowych i przedmiotowych. Oświadczam, że do przesłanego zdjęcia posiadam wszelkie prawa oraz zgody osób widocznych na zdjęciach na publikację ich wizerunku.

Nadal można natomiast zaopatrzyć się w oficjalną koszulkę Wirtualnego Biegu Piekarczyka. Organizatorzy zrobili ukłon w stronę spóźnialskich i przedłużyli termin przyjmowania zgłoszeń do dnia 5 czerwca. W sprzedaży są zarówno T-shirty dla dorosłych w rozmiarach S, M, L, XL, XXL, jak i dla najmłodszych biegaczy w rozmiarach: 120 cm, 130 cm, 140 cm, 150 cm, 160 cm. Aby zamówić koszulkę należy przesłać zgłoszenie jej zakupu na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z podaniem rozmiaru oraz dołączyć potwierdzenie dokonania opłaty. Opłaty należy dokonać na konto MOSiR PKO BP SA 06 1020 1752 0000 0702 0231 1603 z dopiskiem koszulka Bieg Piekarczyka oraz imię i nazwisko osoby kupującej. Cena koszulki wynosi 20 zł. O możliwości odbioru koszulek organizatorzy poinformują drogą mailową.

Partnerem Wirtualnego Biegu Piekarczyka jest Awangarda, centrum łazienkowe i hurtownia budowlana.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga

Tekst i fot. MOSiR