Jazda synchroniczna na lodowisku Helena

synchronicznie

synchronicznie - synchronicznie

W piątek, 17 stycznia, na krytym lodowisku Helena trenować będą łyżwiarze synchroniczni z różnych stron świata przed zbliżającymi się międzynarodowymi zawodami, które odbędą się w Gdańsku. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć taneczne układy jazdy synchronicznej na łyżwach.

W najbliższy weekend (18 i 19 stycznia) w Gdańsku w Hali Olivia odbędą się IV Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Synchronicznym Hevelius Cup 2020.

 – W turnieju wezmą udział aż 52 drużyny z 10 krajów z całego świata, około 1000 zawodników w różnych kategoriach wiekowych, a wśród nich dwa seniorskie zespoły z tytułem mistrza świata. W weekend będzie można również zobaczyć reprezentantów Polski, wystartuje między innymi kadra narodowa – mówi Agnieszka Filipowicz, prezes i trener w klubie SKF Iceskater. – Kilkukrotnie  gościliśmy już na zgrupowaniach na lodowisku Helena i chętnie na nie wracamy. Lód jest bardzo dobrej jakości. Jest to świetne miejsce zarówno na treningi, jak i na zawody.

Ale zanim zaczną się Międzynarodowe Zawody w Gdańsku, w piątek, 17 stycznia, na elbląskim lodowisku trenowali będą łyżwiarze z Finlandii, Niemiec, Australii, Francji i Szwajcarii. Zespoły będą miały tu próby generalne przed startem w weekendowym konkursie.

– Jest to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć profesjonalnych łyżwiarzy synchronicznych z różnych krajów – mówi Natalia Szrama, specjalista ds. marketingu i reklamy MOSiR. – Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników jazdy na łyżwach. Wejście jest bezpłatne.

W związku z treningami w piątek, 17 stycznia, odwołana jest ogólnodostępna ślizgawka o godz. 18.00, natomiast o godz. 19.00 sesja odbędzie się.