Szachy w "Sielance"

szachy

W świetlicy ESM „Sielanka” w Elblągu zakończyły się 8-tygodniowe rozgrywki o Superpuchar Elbląga w szachach klasycznych.

W grupie A z udziałem miejskiej elity szachowej zwyciężył mistrz naszego miasta, Radosław Gniado z wynikiem 8 pkt z 10 rund przed wicemistrzem, Piotrem Plewą – 7 pkt  /bez porażki/ oraz Marcinem Wrzesińskim 5,5  pkt.

W grupie B zaplecze elity i czołowi juniorzy wygrała 15-letnia Julianna Libura – 9 pkt z 10 rund przed 10-letnim /!/ Janem Przybylskim -7,5 pkt. W imprezie  tej odnotowano 4 normy na centralna kategorie szachowe I tak R.Gniado zdobył drugą normę kandydacką, P.Plewa i J.Libura pierwsze normy kandydackie, zaś Jaś Przybylski – pierwszą normę na I kategorię.

A już w najbliższy piątek, 10 stycznia, w tej samej świetlicy o godz. 17 rozpocznie się I turniej szachów klasycznych „Sielanka OPEN” w dwóch grupach rankingowych. Rozgrywki przez dziewięć kolejnych piątków - do 6 marca. Można zdobyć puchary, nagrody oraz kolejne normy /od kat. III do tytułu kandydata. Zgłoszenia na miejscu dnia 10.01. w godz. od 16 do 16.45. Zapraszamy.

Należy podkreślić, że świetlica ESM SIELANKA jest w tej chwili niewątpliwym centrum szachowym Elbląga.

Wielkie brawa dla władz Spółdzielni!