Wąska elektrownia wodna

mwr

mwr - mwr

Już w najbliższą niedzielę wyruszy ostatnia w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa,  której celem będzie elektrownia wodna na rzece Wąskiej. Trasa naszej jazdy będzie prowadziła drogami Żuław Elbląskich z wjazdem na Wysoczyznę Elbląską.

Na zakończenie rowerowego roku 2019 została przygotowana trasa długości około 49 km po płaskich Żuławach, którą urozmaicimy - jeśli pogoda na to pozwoli - wjazdem na Wysoczyznę Elbląską nową drogą z Janowa do Przezmarku.

Miejskie wycieczki rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biurem Podróży Variustur, Urzędem Gminy w Elblągu oraz Salonem Rowerowym Wadecki.

– Szerzej nieznana, malutka elektrownia wodna na równie niepozornej rzece Wąskiej nieopodal Węziny może i wąska nie jest, ale do szerokich z pewnością też nie należy – informuje z uśmiechem Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć. Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Udział w wycieczce jest bezpłatny, a odbędzie się ona bez względu na pogodę. W razie zaistnienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych trasa zostanie odpowiednio zmodyfikowana.

Trasa: Elbląg-Komorowo Żuławskie-Węzina-Lisów-Krosno-Rzeczna-Bogaczewo-Weklice-Myślęcin-Pilona-Janów-Przezmark-Wilkowo-Dębica-Elbląg

– Organizatorzy rekomendują jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekingowych i gravelowych, wyposażonych w jak najszersze bieżnikowane opony i przerzutki. Prosimy także pamiętać o stosownym do pory roku ubiorze – przypomina Marek Kamm. – Kontynuując konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach sezonu 2019) proszę o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni – po zakończeniu wycieczki i dotarciu na lodowisko Helena przy ul. Karowa 1 – na podstawie ilości pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK. Rowery w tym czasie będą bezpiecznie zamknięte w magazynie, więc zapięć brać nie trzeba – dodaje Marek Kamm z MOSiR.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego oraz gorącej herbaty. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, nie przekraczające 15 km/h. Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Powrót do Elbląga planowany jest około godziny 15.

START: 8 grudnia (niedziela) o godzinie 10.00 z ronda Kaliningrad (u zbiegu ulic: Rawskiej, Druskiej i al. Grunwaldzkiej).

Tekst i fot. MOSiR