Olimpia podejmuje Raków w Pucharze Polski

Olimpia podejmuje Raków w Pucharze Polski

Olimpia podejmuje Raków w Pucharze Polski - Olimpia podejmuje Raków w Pucharze Polski

Serdecznie zapraszamy wszystkich Kibiców w środę na prestiżowe starcie Olimpii Elbląg z Rakowem Częstochowa w ramach 1/16 Finału Pucharu Polski. Mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Agrykola o godz. 18.

Ekstraklasowa drużyna w meczu przeciwko drugoligowcowi jest faworytem, ale piłka nożna, a w szczególności krajowe puchary widziały mnóstwo przykładów, że teorię od rzeczywistości dzieli cienka granica.

Środowa konfrontacja Olimpii z Rakowem będzie piątą w historii. Do pierwszych należy się cofnąć do sezonu 1981/1982. W rundzie jesiennej wygrał Raków 1:0, w rewanżu na Agrykola - po bramce legendy Jacka „Szabelki” Spychalskiego - wygrała Olimpia. Kolejne mecze to przeszłość nieodległa. Sezon 2016/2017, żółto-biało-niebiescy beniaminkiem II ligi. Na ławce trenerskiej Adam Boros, asystentem Piotr Zając, w składzie m.in. Radosław Stępień, Dawid Kubowicz czy Patryk Sokołowski. Rozgrywki ostatecznie wygrał Raków Częstochowa, ale już przed sezonem zapowiadał, że celem jest awans. W pierwszej kolejce ówczesnego sezonu padł remis 2:2. Olimpia dwukrotnie „goniła wynik”, a bramki strzelali Paweł Piceluk i Łukasz Pietroń. W rewanżu goli nie oglądaliśmy. Przed piątym starciem mamy zatem idealny remis: raz wygrała Olimpia, raz Raków, dwa spotkania zakończyły się podziałem punktów. Bilans bramkowy 3:3.

źródło: Olimpia Elbląg