Metrotest piłkarskim mistrzem jesieni

liga

liga - liga

Za nami półmetek sezonu zasadniczego Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD. Fotel lidera zajmuje ekipa Metrotestu, która jako jedyna jest niepokonana. Na podium znalazła się również nowa drużyna.

To już 9 edycja elbląskich rozgrywek piłkarskich MOSiR. Kolejny sezon rywalizacji dostarcza uczestnikom nie mniejszych emocji. Tytułu broni drużyna PUB Sąsiedzi, która zainaugurowała rozgrywki pojedynkiem z debiutantem. Orlikowe Grajki zaskoczyły i ograły Sąsiadów 6:3.

Porażka biało-czarnych koszulek może mieć wpływ na najważniejsze rozstrzygnięcia. Wykorzystał ją Metrotest, który w tabeli ma trzy punkty więcej. Ekipa lidera straciła punkty tylko w meczu na szczycie. Remis 2:2 z PUB-em pozwolił utrzymać przewagę. W pozostałych pojedynkach wygrywał, najczęściej gromiąc rywali. O ich sile świadczy fakt, że trzecią drużynę w tabeli, a są to Orlikowe Grajki, ograli 5:1.

Tabela podzieliła się na trzy części. Na podium są te ekipy, które walczą o najwyższe laury. W środku tabeli różnice punktowe są małe, co wpłynie na wyrównaną rywalizację o awans do 5 drużynowej grupy mistrzowskiej. Natomiast dolne rejony okupują najsłabsze drużyny.

Runda jesienna charakteryzowała się wieloma ciekawymi wydarzeniami i statystykami. Dziurawą defensywą wykazała się ekipa AKS Stokrotki, która w ligowych meczach średnio 6 razy wyciągała piłkę z własnej siatki. Najlepiej nastawiony celownik w jednym meczu miał Maciej Sobas z Old-Young, który 4 razy pokonał bramkarza. W klasyfikacji strzelców prowadzi obrońca tego tytułu Tomasz Nowicki z AS-Transu, który wraz z Radosławem Prusakiem z Metrotestu, ma 12 bramek.

Tabela i wyniki dostępne tutaj.

Tekst i fot. MOSiR