Baltic Cup - podsumowanie i wyniki

bc

bc - bc

Za nami 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”, a także 25. Otwarte Mistrzostwa Polski. Były to trzy dni wypełnione pasją, wrażeniami i emocjami, a wszystko to za sprawą pięknej sportowej rywalizacji i muzyki granej na żywo przez Orkiestrę Filharmonii z Grodna.

Na parkiecie w hali sportowo-widowiskowej MOSIR w Elblągu tańczyły pary sponad 20 krajów - oprócz reprezentantów państw nadbałtyckich na Festiwalu mogliśmy również podziwiać pary z Kazachstanu, Izraela, Danii, Anglii i Malty. Wśród blisko 300 par nie zabrakło również reprezentantów Elbląga - Elbląski Klub Tańca „Jantar” reprezentowały aż 33 pary, w różnych kategoriach wiekowych.

– W Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Baltic Cup” startują nie tylko finaliści mistrzostw świata, ale także młodzi tancerze, których określamy mianem wschodzących gwiazd - powiedział Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”, dyrektor MFT „Baltic Cup”. – Ogólna liczba tancerzy biorących udział w tej edycji jest większa niż w zeszłym roku, co świadczy o tym, że renoma i atmosfera Baltic Cup zachęca do udziału w tym Festiwalu.

W sobotę, drugiego dnia Baltic Cup, odbył się finał rywalizacji par dorosłych w tańcach standardowych. W kategorii WDSF World Open Adult Standard najlepsi okazali się Litwini: Evaldas Sodeika i Ieva Zakauskaite, tegoroczni Mistrzowie Europy, ale w ścisłym finale nie zabrakło też elbląskiej pary: Michała Zacharewicza i Katarzyny Czyżyk, którzy uplasowali się na 5. miejscu. Tego samego dnia, w kategorii Senior II Standard, w finale znaleźli się Jarosław Kraiński i Anna Kraińska, którzy uplasowali się na 7. miejscu.

W niedzielę rywalizację par dorosłych w tańcach latynoamerykańskich - kategoria WDSF World Open Adult Latin - wygrała para rosyjska: Anton Aldaev i Natalia Polukhina. Z kolei w kategorii młodzieżowej Under 21 Standard w finale zatańczyli elblążanie: na 3. miejscu uplasowali się Oleksii Protsenko i Julia Wieteska, a zaraz za nimi na 4. miejscu znaleźli się Remigiusz Ryński i Klaudia Kędzierska.

W sobotni i niedzielny wieczór na parkiecie brawurowo zaprezentowali się także najmłodsi tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. Jako Dziecięca Formacja Taneczna „Jantar” wykonali układ choreograficzny do muzyki z filmu „Król Lew”, a publiczność nagrodziła występ ogromnymi brawami.

Współorganizatorami Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” były: Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli: Jan Widera, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal zrealizowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

Poniżej zamieszczamy wyniki wszystkich par Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”:

Piątek, 11 października

Juniorzy Młodsi OPEN Komb. 10T
8mc - Kodrzycki Maksymilian i Skwira Julia
1️1-12mc - Woliński Bartosz i Konarzewska Maja
1️5mc - Krawczyk Olaf i Ulkowska Klaudia
16mc - Wacławski Damian i Ciechorska Michalina

Młodzież OPEN Komb. 10T
8️mc -  Skwira Paweł i Łysko Natalia

Dzieci OPEN Komb. 8T
7️mc - Józefowicz Marceli i Jankowska Patrycja
9️-10mc - Jezierski Błażej i Cybulska Malwina
9️-10mc - Pietras Gabriel i Kawa Julia
1️3mc -️ Zamiara Mariusz i Saryk Amelia
1️4️mc - Śliwa Konrad i Buczek Hanna
1️5mc - ️Sokół Tomasz i Wasiłyszyn Kornelia
1️7mc -️ Szostak Krzysztof Ryszard i Szewczyk Amelia
1️8mc -️ Sarnowski Łukasz i Reich Justyna Joanna

Juniorzy Starsi OPEN Komb. 10T
1️2️mc - Zieliński Jakub i Nycnerska Olga
1️4mc -️ Stańczewski Nikodem i Fidut Julia

Rising Stars OPEN ST
8️mc - Protsenko Oleksii i Wieteska Julia
12-1️3mc️ - Tworkowski Marcel i Jankowska Agnieszka
1️5mc -️ Pilarski Marcin i Jezierska Wiktoria

Rising Stars OPEN LA
1️0mc - Tworkowski Marcel i Jankowska Agnieszka

Sobota, 12 października

DSE ChEGP Junior I LA
2️6️mc - Kodrzycki Maksymilian i Skwira Julia
2️7️mc - Woliński Bartosz i Konarzewska Maja
2️9mc -️ Wacławski Damian i Ciechorska Michalina
3️1mc -️ Krawczyk Olaf i Ulkowska Klaudia

WDSF Open Youth ST
1️1mc -️ Protsenko Oleksii i Wieteska Julia
1️3mc -️ Ryński Remigiusz i Kędzierska Klaudia
2️3mc -️ Iwicki Jakub i Lewandowska Weronika
29 mc - Skwira Paweł i Łysko Natalia
3️3mc -️ Pilarski Marcin i Jezierska Wiktoria
3️5mc -️ Stańczewski Nikodem i Fidut Julia
3️6mc -️ Dreger Michał i Sokalska Kinga

DSE ChEGP Juveniles I+II ST
8️-9️mc - Józefowicz Marceli i Jankowska Patrycja
1️2️mc - Pietras Gabriel i Kawa Julia
1️6mc -️ Zamiara Mariusz i Saryk Amelia
1️7️-1️8️mc - Śliwa Konrad i Buczek Hanna
1️7️-1️8mc -️ Szostak Krzysztof Ryszard i Szewczyk Amelia
1️9-21 mc -Sarnowski Łukasz i Reich Justyna Joanna
1️9️-2️1️mc - Sokół Tomasz i Wasiłyszyn Kornelia

WDSF Open Senior II ST
7️mc - Kraiński Jarosław i Kraińska Anna
8️mc - Szar Jarosław i Szar Katarzyna
1️2mc️ - Dziurawiec Mariusz i Dziurawiec Agnieszka

WDSF World Open Adult ST
5️mc - Zacharewicz Michał i Czyżyk Katarzyna
2️5mc -️ Ślusarski Grzegorz i Karpińska Paulina
2️9mc -️ Zakowicz Kacper i Sagan Weronika
3️8mc -️ Protsenko Oleksii i Wieteska Julia
4️4mc -️ Tworkowski Marcel i Jankowska Agnieszka
45-5️0️mc - Pilarski Marcin i Jezierska Wiktoria
4️5️-5️0mc -️ Skwira Paweł i Łysko Natalia

DSE ChEGP Junior II LA
26mc - Zieliński Jakub i Nycnerska Olga

Juvenile I Komb. 6T
4️mc - Śliwa Konrad i Buczek Hanna

Niedziela, 13 października

DSE ChEGP Junior I ST
2️6mc -️ Kodrzycki Maksymilian i Skwira Julia
27mc - Szreder Paweł i Szymańska Wiktoria
2️9️-3️1mc -️ Woliński Bartosz i Konarzewska Maja
3️2mc -️ Krawczyk Olaf i Ulkowska Klaudia
3️4️-3️5mc -️ Wacławski Damian i Ciechorska Michalina
3️4️-3️5mc -️ Smolarek Filip i Walińska Otylia
3️6mc -️ Penke Oskar i Falów Martyna

WDSF Open Youth LA
2️7mc️ - Skwira Paweł i Łysko Natalia

DSE ChEGP Juveniles I+II LA
7️mc - Józefowicz Marceli i Jankowska Patrycja
1️4mc️ - Pietras Gabriel i Kawa Julia
1️6mc -️ Jezierski Błażej i Cybulska Malwina
1️8mc -️ Zamiara Mariusz i Saryk Amelia
1️9mc️ - Sokół Tomasz i Wasiłyszyn Kornelia
2️0️-21mc - Śliwa Konrad i Buczek Hanna
2️2mc -️ Szostak Krzysztof Ryszard i Szewczyk Amelia
2️3️-24mc - Sarnowski Łukasz i Reich Justyna Joanna

DSE ChEGP Junior II ST
2️7mc -️ Stańczewski Nikodem i Fidut Julia
2️9mc -️ Dreger Michał i Sokalska Kinga
3️0mc -️ Szreder Paweł i Szymańska Wiktoria

WDSF World Open Adult LA
4️3mc -️ Tworkowski Marcel i Jankowska Agnieszka

Under 21 ST
3mc - Protsenko Oleksii i Wieteska Julia
4️mc - Ryński Remigiusz i Kędzierska Klaudia
1️1️-12mc - Pilarski Marcin i Jezierska Wiktoria

WDSF Open Senior II LA
1️0mc -️ Dziurawiec Mariusz i Dziurawiec Agnieszka
1️1mc -️ Szar Jarosław i Szar Katarzyna