Można już jeździć na łyżwach

lodowisko

lodowisko - lodowisko

Po letniej przerwie uruchomione zostało Kryte Lodowisko im. Heleny Pilejczyk. W piątek przed południem ze ślizgawki skorzystali uczniowie elbląskich szkół, a wieczorem na łyżwach mógł pojeździć każdy miłośnik tej zimowej atrakcji. A wszystko to odbywało się w dyskotekowej atmosferze.

Do zimy jeszcze trochę czasu, ale na lodowisku Helena sezon już się rozpoczął. Tafla lodu została w zeszłym tygodniu należycie przygotowana, więc na łyżwach można już jeździć. W dniu otwarcia lodowiska, można było skorzystać ze ślizgawki bezpłatnie, a same otwarcie okazało się bardzo ciekawym wydarzeniem.

– Na środku lodowiska stała scena, a na niej był DJ, który puszczał taneczną muzykę. Były też konkursy, w których uczestnicy bardzo chętnie brali udział.  – informuje Natalia Szrama, specjalista ds. marketingu i reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. – Najbardziej ucieszyła nas jednak frekwencja, ponieważ na wieczorną sesję przyszło około 300 osób.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie mosir.elblag.eu.

Od soboty, 12 października, lodowisko działa w standardowych godzinach. W środku tygodniu na łyżwach można pojeździć we wtorki, czwartki i piątki o godz. 18 i o 19. W weekendy natomiast ślizgawki zaczynają się o: 12.30, 13.30, 14.30, 15.40 i 16.40. Każda sesja trwa 50 minut. Dodatkowo w każdą sobotę o godz. 13.30 odbywała się będzie nauka jazdy na łyżwach, w niedzielę o 9.00 – nauka gry w hokeja. Kasa lodowiska będzie czynna we wtorek, czwartek, piątek w godzinach 16.00-19.30, oraz w sobotę i niedzielę od 12.00-17.15. Rezerwacji biletów można dokonać podczas pracy kasy pod numerem: 55 625 63 13. Pozostałe informacje można znaleźć na stronie MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR