Ruszyła piłkarska liga MOSiR

liga

liga - liga

Po raz dziewiąty sympatycy piłki nożnej rozpoczęli zmagania w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HUDROBUD. Za nami pierwsze pojedynki, w których nie brakowało emocji i niespodzianek.

Gdy za oknem dostrzega się oznaki nadchodzącej jesieni, to znak, że ruszają piłkarskie rozgrywki ligowe organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. W nowym sezonie do rywalizacji stanęło 10 zespołów, które w sezonie zasadniczym zmierzą się ze sobą w systemie „każdy z każdym”. Wśród nich znalazły się nowe ekipy, takie jak: Old Youngs czy Elektrycy.

Pierwsze mecze już za nami, sportowa walka najpierw toczyła się na boisku przy ul. Piłsudskiego, a na inaugurację wystąpiły zespoły AS-Trans i Kamel Team. Nominalni goście, tak jak w minionej kampanii, znów byli skuteczniejsi. Pierwszą bramkę kolejnej edycji PELA zdobył Damian Tomaszewski z zespołu Kamel Team, a jego drużyna wygrała ostatecznie 2:0.

Do rywalizacji również przystąpili obrońcy tytuły, czyli PUB Sąsiedzi. W 22 starciach w zeszłej edycji doznali tylko 4 porażek, a tutaj, na inaugurację, już uznali wyższość Orlikowych Grajków, przegrywając aż 3:6. Wicemistrz rozgrywek Metrotest znacznie lepiej rozpoczął zmagania, gładko zwyciężając drużynę Elektryków 3:0. Gdy mecze przeniosły się na boisko przy ul. Mickiewicza, emocji także nie brakowało. PUB zrehabilitował się za porażkę z pierwszej kolejki i ograł Elektryków 4:1. Natomiast Old Youngs w swoim pierwszym pojedynku zdobył trzy punkty kosztem El-Składu, a rezultat 4:0 pokazuje przewagę zwycięskiej ekipy. Wysokie aspiracje przedstawili piłkarze Metrotestu, którzy zanotowali drugie z rzędu zwycięstwo. Tym razem ograli sympatycznych zawodników zespołu AKS Stokrotki aż 8:1.

Trzeci termin zmagań odbył się znów na boisku przy ul. Mickiewicza. Zawodnicy El-Składu mieli ogromną ochotę na pierwszą bramkę w sezonie, ale obrona Kamel Team okazała się zbyt szczelna. Do tego Kamel Team zaaplikował rywalom dwa trafienia i zwyciężył 2:0. Nadal świetną skutecznością imponują  Orlikowe Grajki. W rywalizacji z Old Youngs znów zaaplikowali rywalom 6 goli. W ostatnim meczu tej serii AKS Stokrotki poprawiły sobie nastroje po przegranej z Metrotestem i tym razem ograły 6:4 AS-TRANS.

W tabeli prowadzi Metrotest, który wyprzedza ekipę Orlikowych Grajków oraz Kamel Team lepszym bilansem bramek. Ciekawe, że w tym sezonie nie było jeszcze ani jednego remisu. Wkrótce do rywalizacji przystąpi drużyna PBG Jankowiak, trzeci zespół poprzedniego sezonu.

Więcej zdjęć z rozgrywek można zobaczyć na stronie MOSiR w zakładce galeria

Tekst i fot. MOSiR