Szkolenie żeglarskie dla dzieci

plakat

plakat - plakat

Jachtklub Elbląg we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Sportową Szkołą Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu, pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląg – Pana Witolda Wróblewskiego, już od września 2019 roku rozpoczyna całoroczne szkolenie żeglarskie skierowane do dzieci w wieku 9-10 lat.

Pierwsze zajęcia Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej odbędą się w sobotę, 14 września, o godzinie 10.00 w marinie Jachtklubu Elbląg przy ul. Radomskiej 29. Na pierwsze zajęcia zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Zajęcia będą odbywały się cały rok, dwa razy w tygodniu, na terenie mariny Jachtklubu Elbląg, pływalni oraz sali sportowej. W pierwszym etapie będą przeprowadzane w formie zabawy, a ich głównym celem będzie przygotowanie dzieci do przygody z żeglarstwem.

W ramach zajęć uczestnicy dowiedzą się:

  • po czym poznać, skąd wieje wiatr;
  • jak przygotować siebie oraz swój sprzęt do żeglugi;
  • jak złapać wiatr w żagle i wyprzedzić swoich kolegów;
  • jak przewrócić łódkę i jak łatwo ją postawić.

W kolejnych etapach zajęć dzieci będą podnosić swoje umiejętności żeglarskie, przygotują się do zdobycia stopnia żeglarza jachtowego oraz rozpoczną rywalizację w regatach sportowych.

Zajęcia na łodziach typu Optymist poprowadzi dwóch wykwalifikowanych trenerów żeglowania. Optymist to bezpieczna, najpopularniejsza na świecie łódź żaglowa dla dzieci.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 100 zł miesięcznie. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z koordynatorem Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej pod numerem telefonu: 509 596 244 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jachtklub Elbląg istnieje już od 60 lat, a jego głównym celem jest upowszechnianie uprawiania żeglarstwa w Elblągu, m. in. poprzez wychowanie młodego pokolenia żeglarzy. Realizując swoje cele statutowe Jachtklub Elbląg otwiera nabór do Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej – Jachtklub Elbląg.


Adam Kapczyński
Komandor Jachtklubu Elbląg

logo

logo - logo