Elbląski Klub Karate zaprasza dzieci i dorosłych

karate plakat

karate plakat - karate plakat

Działa w Elblągu od 1975 roku. Na początku przy TKKF „Feniks”, a od 1981 jako Elbląski Klub Karate w skrócie EKK. W okresie swej działalności wytrenował i wychował wielu zawodników liczących się w skali Krajowej i Międzynarodowej         a nawet Światowej. Oprócz indywidualnych Mistrzów, Wicemistrzów Polskich w konkurencjach indywidualnych EKK w 1986 na Mistrzostwach Polski Karate Seniorów zdobyło Drużynowe Mistrzostwo Polski Seniorów a w 1990 Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów.

PLAKAT szczegółowy

EKK może się poszczycić w całym swym dorobku wieloma sukcesami w Karate i w Kick-Boxingu niemniej jeden, o którym chcielibyśmy więcej napisać to przykład Arnolda Goliszewskiego, który od 1981 roku a dokładnie od pierwszych Mistrzostw Polski Karate WKF jest reprezentantem Klubu i przez wiele lat zdobywał i nadal zdobywa medale. Jest jedynym zawodnikiem w Polsce, który wziął udział we wszystkich edycjach Mistrzostw Polski Karate Seniorów WKF (do roku 2008 odbyło się XXVIII MP Karate WKF), wielokrotnie był reprezentantem Kadry Polski na Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, Meczy Międzynarodowych. Nadal jest czynnym zawodnikiem Klubu i nadal przygotowuje się do zawodów. W całym okresie startów zdobył dla Klubu następujące medale:

  • Wicemistrz Świata Karate Shotokan w 2002 roku;
  • III miejsce w Mistrzostwach Świata Karate Shotokan w konkurencji drużynowej 2001 roku;
  • 15-krotny Mistrz Polski w Karate;
  • 2-krotny Mistrz Polski w Kick-Boxingu (sami-contact);
  • 6 srebrnych 8 brązowych medali Mistrzostw Polski;
  • VIII miejsce na Mistrzostwach Świata Karate WKF 1988 Kair;
  • Poza tym trzy razy 5-te miejsce w Mistrzostwach Europy (1989 Titograd), Puchar Świata (1989 Budapeszt) i World Gamet (1989 Karlsruhe).

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych