Emblong wygrywa Soccer Cup

soccer

soccer - soccer

Na boiskach toru wrotkarsko-łyżwiarskiego „Kalbar” odbył się pierwszy wakacyjny turniej piłki nożnej Soccer Cup. Spośród trzech drużyn, które wzięły udział w imprezie, najlepsza okazała się ekipa o nazwie Emblong.

Wakacje z MOSiR-em trwają w najlepsze. Kolejną imprezą był turniej piłki nożnej. Mimo kapryśnej pogody, do zabawy zgłosiły się trzy zespoły: Coco Jambo, Emblong i Piekarczyki. Na boisku w każdej drużynie mogło wystąpić 4 zawodników z pola i bramkarz.

– Pogoda nie rozpieszczała uczestników imprezy, ale nie przeszkadzało to uczestnikom dobrze się bawić. W każdym spotkaniu było mnóstwo emocji – mówi Michał Libuda z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – W związku z liczbą drużyn, zdecydowaliśmy się na system ligowy, w którym każdy z zespołów zagrał po dwa spotkania – dodaje.

Od pierwszego pojedynku turniej nabierał rumieńców. Po zaciętym starciu Emblong ograł 1:0 Coco Jambo. Mogło być zupełnie inaczej, gdyby nie przestrzelony rzut karny przez przegraną drużynę. Po porażce w premierowym spotkaniu Coco Jambo zaprezentowało znacznie lepszą formę w kolejnym pojedynku, ogrywając 5:0 Piekarczyki. Na zakończenie pierwszej rundy Piekarczyki znów uznali wyższość rywali, przegrywając 0:3 z Emblongiem.

W rundzie rewanżowej drużyny zdobyły więcej bramek, ale żadna z ekip nie potrafiła zrewanżować się za poprzednie przegrane. Emblong ograło 2:0 Coco Jambo i 5:0 Piekarczyki, natomiast Coco Jambo efektownie wygrało z Piekarczykami 7:0. W efekcie najlepszą ekipą turnieju została drużyna Emblong. Po zawodach każdy zespół otrzymał w nagrodę pakiety słodyczy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za udział i rywalizację fair play oraz zapraszamy na kolejne imprezy w ramach tegorocznych Wakacji z MOSiR-em. Więcej szczegółów dotyczących tej akcji znajduje się na stronie MOSiR.

Wyniki spotkań: Coco Jambo – Emblong 0:1, Coco Jambo – Piekarczyki 5:0, Piekarczyki – Emblong 0:3, Emblong – Coco Jambo 2:0, Piekarczyki – Coco Jambo 0:7, Emblong – Piekarczyki 5:0

Tabela końcowa:
1. Emblong – 9 pkt.
2. Coco Jambo – 6 pkt.
3. Piekarczyki – 0 pkt.

Skład zwycięskiej drużyny: Mateusz Górski, Hubert Haracz, Marcel Kańduła, Igor Zaroda, Michał Muraszko, Jakub Kołecki.

Tekst i fot.: MOSiR  

soccer

soccer - soccer