Rowerowy Maj za nami

rowerowy maj

rowerowy maj - rowerowy maj

W sobotę, 8 czerwca odbyło się podsumowanie akcji „Rowerowy Maj”, która oficjalnie - pod patronatem Urzędu Miejskiego w Elblągu - odbyła się po raz pierwszy, a przy współudziale MOSiR po raz czwarty.

 

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

- Rozpoczęliśmy na Placu Jagiellończyka, gdzie po udekorowaniu okolicznościowymi balonami liczny peleton (około 250 osób)  przedszkolaków, uczniów, rodziców, nauczycieli oraz dopingujących akcji mieszkańców Elbląga ruszył w krótką trasę ulicami miasta. Jechaliśmy pod przewodnictwem policjantów do Bażantarni, gdzie na polanie z wiatami był przygotowany piknik, podczas którego ogłoszono zwycięską szkołę oraz w ręce nowego właściciela trafił rower ufundowany przez sklep rowerowy KM Bike – relacjonuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Delikatnie zachmurzone niebo rozpogodziło się nad Bażantarnią i upał od razu zaczął dawać się we znaki. Atmosfera przy ognisku gdzie pieczone były kiełbaski zrobiła się iście piekielna. Dobrym sposobem na schłodzenie się były lody ufundowane dla dzieci, a zupełnie zasłodzenie było możliwe dzięki wacie cukrowej produkowanej w ilościach hurtowych.

Nadszedł też czas na rozstrzygnięcia w tytułowym temacie.
- Najlepszą szkołą w Elblągu została Szkoła Podstawowa nr 6 z dzielnicy Rakowo, co w sumie nie dziwi, bo to już rutyniarze, którzy ideę akcji wcielają w życie od lat. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 14 z Zatorza, zaś na trzecim miejscu podium zameldowała się Szkoła Podstawowa nr 18 z elbląskiej  Zawady – informuje Marek Kamm.

Puchary, dyplomy oraz różnego rodzaju nagrody rzeczowe wręczali Robert Turlej - radny Rady Miejskiej, Andrzej Budzelewski - dyrektor Departamentu Sportu i Rekreacji oraz Andrzej Demczuk - dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej.

W akcji udział brało także jedno elbląskie przedszkole – „Bratek” z ulicy Słonecznej, które MOSiR miał przyjemność odwiedzić w połowie maja i już wtedy widząc ich parking zastawiony hulajnogami i rowerami, widać było, że akcja spodobała się przedszkolakom i ich rodzicom.

 - Gratulacje! Tak trzymać! Brawo! Nie zapomnijcie, że rowerowy maj trwa cały rok.  Nie ma bowiem złej pogody na rower, są tylko źle ubrani rowerzyści! - twierdzi z uśmiechem Marek Kamm.

Galeria zdjęć


Tekst MOSiR i Rowerowy Maj. Fot. MOSiR.

rowerowy maj

rowerowy maj - rowerowy maj