Srebro dla IKS ATAK - Minisiatkówka Dzieci

atak

atak - atak

W sobotę  4 maja 2019 r. zorganizowany został w Bydgoszczy przez Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Iskra turniej siatkówki chłopców w kategorii dwójek. W turnieju wzięło udział 27 zespołów.

Najliczniej reprezentowany był Białystok i Gdańsk, były również pary z Łochowa, Piły, Ozorkowa, Torunia, Bydgoszczy, Lniana oraz jedna drużyna reprezentująca Elbląg z klubu IKS Atak w składzie: Mateusz Bożejewicz, Dominik Bożejewicz oraz Wiktor Witowski.

Drużyny zostały podzielone na trzy 9 zespołowe grupy. Nasi chłopcy nie przegrali w swojej grupie żadnego meczu, wygrali również mecz o wejście do pierwszej trójki. W półfinale reprezentanci Elbląga pokonali silną drużynę z Ozorkowa, a w finale ulegli po zaciętej walce jedynie zeszłorocznemu zwycięzcy turnieju - drużynie z Białegostoku i zajęli po rozegraniu w sumie 11 meczów bardzo dobrą drugą pozycję. Zawody rozgrywane w Bydgoszczy stanowił ważny element przygotowań naszej drużyny do wojewódzkich mistrzostw mini siatkówki z cyklu Kinder Sport, które zostaną rozegrane 19 maja w Barczewie koło Olsztyna. Dwie najlepsze pary z turnieju w Barczewie będą reprezentowały nasze województwo w turnieju ogólnopolskim, który z kolej zostanie rozegrany w Zabrzu w dniach 24-26 czerwca br.