Reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska z wizytą w Pałacu Prezydenckim

w pałacu prezydenckim

w pałacu prezydenckim - w pałacu prezydenckim

Zakończyły się Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polska reprezentacja wróciła do kraju z rekordową liczbą 69 medali, w tym aż 30 złotych, 21 srebrnych i 18 brązowych. W środę 3 kwietnia w Pałacu Prezydenckim odbyło się podsumowujące spotkanie Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska  z Pierwszą Damą, która patronuje ruchowi Olimpiad Specjalnych Polska.

- Dostarczyli Państwo nam - wszystkim kibicom - niezapomnianych, ale przede wszystkim niezwykle pozytywnych wrażeń - mówiła  do polskich reprezentantów Małżonka Prezydenta. Podkreśliła, że jest pod ogromnym wrażeniem ducha solidarności drużyny. - Bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję za hart ducha, niezwykłą determinację, samozaparcie, zapał do walki, ale także za godną naśladowania postawę sportową i szlachetną rywalizację - akcentowała Agata Kornhauser-Duda. - Chciałabym, żebyście Państwo zawsze byli tacy otwarci, zawsze gotowi do podejmowania wyzwań,  bo właśnie za to tak bardzo Was podziwiamy i cenimy - dodała.

Agata Kornhauser-Duda podkreśliła także, że na ten spektakularny sukces złożyło się zaangażowanie bardzo wielu osób. Podziękowała trenerom, lekarzom, kierownictwu ruchu Olimpiad Specjalnych, rodzicom, opiekunom i wolontariuszom. - To codzienne wsparcie, codzienna praca przyniosły tak wspaniałe rezultaty, które przeszły wszelkie oczekiwania - mówiła z uznaniem. Wizyta w Pałacu Prezydenckim zostanie na długo w pamięci całej reprezentacji.

Gratulujemy serdecznie Wszystkim zawodnikom, a w szczególności Reprezentacji Warmii i Mazur, która godnie reprezentowała nasze kluby, miasto i region, zdobywając podczas Igrzysk  następujące medale:

Marcinowi Liszczowi, zawodnik Klubu ''ONI w ataku'' srebrny medal w judo. Mateusz Zdaniukiewicz, zawodnik Klubu Zefirek brązowy medal w tenisie stołowym  gra podwójna z koleżanką Małgosią Królik i IV miejsce w grze pojedynczej. Katarzyna Janicka - Klub Rekord IV miejsce w badmintonie.

Gratulujemy także drużynie koszykarzy, której trzon stanowili zawodnicy Warmii i Mazur z Klubu Tęcza Kruzy i Łupki zdobywając na Igrzyskach brązowy medal. Dziękujemy Trenerom Paulinie Dąbrowskiej i Michałowi Dąbrowskiemu, którzy przygotowali Marcina do Igrzysk. Podziękowania i gratulacje kierujemy także, do Krzysztofa Wojtaszka trenera naszego klubu, który podczas Igrzysk prowadził i wspierał zawodników tenisa stołowego.

w pałacu prezydenckim

w pałacu prezydenckim - w pałacu prezydenckim

w pałacu prezydenckim

w pałacu prezydenckim - w pałacu prezydenckim

w pałacu prezydenckim

w pałacu prezydenckim - w pałacu prezydenckim