Łyżwiarze będą rywalizować w short – tracku na lodowisku Helena

st

st - st

Już w najbliższy weekend (2-3 marca), na lodowisku Helena, odbędą się Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short-tracku. Będzie to piąta i zarazem przedostatnia edycja tego cyklu. Finał zaplanowano na koniec marca w Gdańsku.

Udział w zawodach zapowiedziało około 200 zawodników. Na elbląskim lodowisku Helena, zobaczyć będzie można oprócz gospodarzy (KS Orzeł), łyżwiarzy z klubów takich jak: MKS Olsztyn, MOSiR Giżycko, MOSiR Sanok, Błyskawica Toruń, Juwenia Białystok, Stoczniowiec Gdańsk oraz Politechnika Opole.

- Serdecznie zapraszamy mieszkańców Elbląga, gdyż short-track to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu, której dynamiczność niewątpliwie zainteresuje przybyłych kibiców – mówi Jan Bazukiewicz, prezes KS Orzeł.

Pierwszego dnia, w sobotę (2 marca), wystartują zawodnicy w kategoriach junior E i D (godz. 9:00) oraz junior C, Men, Ladies (godz. 14:00). Drugiego dnia, w niedzielę (3 marca) zawodnicy ponownie będą ścigać się od godz. 9:00, natomiast zakończenie zawodów zaplanowano na godz. 13:00. Zobaczyć będzie można rywalizację zawodników w wieku od 11 do 15 lat oraz starszych w wieku od 16 do 23 lat. W zależności od kategorii wiekowej biegi zostaną rozegrane na dystansach: 222 m, 333 m, 500 m, 1000 m i 1500 m.

Organizatorem elbląskiej edycji Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Short-Tracku jest PZŁS, KS Orzeł, natomiast współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Tekst i fot. MOSiR