Park Kajki gościł biegaczy na orientację

bno

bno - bno

Za nami III runda X edycji  Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem uczestnicy biegów rywalizowali na trasach biegowych w Parku Kajki. Mimo przenikliwego zimna i wietrznej pogody w zawodach udział wzięło 35 biegaczy „twardzieli” w tym 10 kobiety.

Był to sprinterski bieg na orientację. Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane. Start odbywał się co 1 minutę, w danej kategorii wiekowej, a limit czasu wynosił 60 minut. Buro zawodów mieściło się na holu Szkoły Podstawowej nr 6 przy Al. Piłsudskiego. W poszczególnych kategoriach zwyciężali niekoniecznie faworyci.

W kategorii rodzinnej, zwyciężyła rodzina Różalskich, drugie miejsce zajęła rodzina Borkowskich, a trzecie miejsce zajęła rodzina Kowalskich. Była to najliczniej obsadzona kategoria wiekowa w tych zawodach. Natomiast wśród chłopców w kategorii SP 2 zwyciężył faworyt Piotr Banach, przed Adamem Koneckim.  Zacięta walka odbyła się między uczennicami ZSO nr 2 w kategorii SP 2 dziewcząt. Zwyciężyła Gabriela Szczepanik, na drugim miejscu znalazła się Aleksandra Strzelecka, a na trzecim uplasowała się Karolina Deptuła.

W kategorii szkół ponadpodstawowych faworyzowany Jakub Typański zajął I miejsce, ale bracia Michał i Adam Ochnikowie z ZSEiT Pasłęk depczą mu po piętach i cały czas utrzymują kontakt z czołówką klasyfikacji generalnej. W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Wiktoria Sobocińska (ZSEiT Pasłęk), a w kategorii kobiet powyżej 35 lat triumfowała Magdalena Orzechowska, przed Moniką Typańską i trzecią na mecie Olgą Stolarską. Natomiast w kategorii mężczyzn powyżej 35 lat zwyciężył Piotr Światkowski, drugie miejsce zajął Roman Typański, a trzeci był Jarosław Mazur.

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy. Z pośród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez Joannę Banach i Olgę Stolarską. Dodatkowo do uczestników zawodów trafiło pięć karnetów ufundowanych przez  Restaurację „SUBWAY” oraz 8 nagród ufundowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Kolejna, czwarta runda Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, rozegrana zostanie w sobotę, 12  stycznia 2019 r.,  na Starym Mieście. Biuro zawodów mieścić się będzie w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych przy ul. Rycerskiej 2. Przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej rundy odbywa się drogą mailową pod adresem: (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9:30-9:45. Start zaplanowano na godz. 10:00.

Tekst i fot. MOSiR