42 Listopadowy Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych w Gdańsku

turniej

turniej - turniej

W dniach 9-11 listopada br. w Gdańsku odbył się tradycyjny 42 Listopadowy Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych.

W turnieju uczestniczyło 20 zespołów z  różnych regionów Polski, podzielonych na cztery grupy eliminacyjne. Nasz drużyna do Gdańska pojechała osłabiona brakiem dwóch kontuzjowanych zawodników Dominika Latarskiego i Mateusza Malinowskiego. Trafiliśmy do bardzo silnej grupy „B”, w pierwszym dniu turnieju nasz zespół w grupie eliminacyjnej zmierzył się z drużyną SPR „Wybrzeże” 1 Gdańsk i niestety ponieśliśmy porażkę 15-16. W sobotę rozegraliśmy kolejne mecze grupowe, z RCOR 1 Mińsk 12-19, z Kadrą Młodzików Województwa Pomorskiego 20-17, z MKS Brodnica 18-15 i z dorobkiem 4 pkt. uplasowaliśmy się na II miejscu w grupie. W kolejnym spotkaniu o awans do pierwszej czwórki turnieju zagraliśmy z drużyną Kadry Młodzików Województwa Kujawsko-Pomorskiego i odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo 22-14. W ostatnim, sobotnim meczu zmierzyliśmy się ze zwycięzcą grypy „C”, drużyną UKS Krakowiak 85 Kraków, po bardzo dobrej grze wygraliśmy 25-13 i mogliśmy się cieszyć z Finału. W niedzielę w meczu finałowym zmierzyliśmy się z drużyną RGUOR Mińsk, która w swoim składzie osobowym posiadała kilku reprezentantów Białorusi. Niestety siła fizyczna, dużo większe doświadczenie i umiejętności przeciwnika nie pozwoliły nam nawiązać równej walki, przegraliśmy ten mecz 12-25. Pomimo tej porażki bardzo cieszyliśmy się zajętego II miejsca w turnieju. Najskuteczniejszym zawodnikiem 42 Listopadowego Turnieju Juniorów Młodszych został nasz zawodnik Jakub Bartkowski, zdobywca 59 bramek w siedmiu meczach. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został uznany bramkarz Mateusz Plak.  Wróciliśmy do Elbląga szczęśliwi i pełni optymizmu, ponieważ nie liczyliśmy na miejsce w pierwszej czwórce, a mamy srebrne medale.

Skład drużyny:
1.      Bartkowski Jakub
2.      Kreft Jakub
3.      Masalski Jakub
4.      Masłowski Jakub
5.      Piotrowski Paweł
6.      Plak Mateusz
7.      Plak Patryk
8.      Sowiński Mikołaj
9.      Stępień Cezary
10.  Szot Marek
11.  Tatar Radosław
12.  Wocial Kacper

Trener: Zygmunt Narbuntowicz

Kierownik drużyny: Piotr Pęzik


Prezes MKS Truso Elbląg
Mirosław Puta