Siatkarze amatorzy wystartowali

liga

liga - liga

Rozpoczęła się kolejna, dwunasta już w historii MOSiR, edycja Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Awangarda Volley Liga. W obecnym sezonie o miano siatkarskiego mistrza Elbląga walczy dwanaście drużyn.

Pomimo, że rozgrywki są dopiero w fazie początkowej, z całą pewności można powiedzieć, że zespoły brylujące w zeszłorocznej edycji (LOGBARTRANS i ZNP Elbląg) obecne rozgrywki rozpoczęły z dużym przytupem. Podobnie, jak nasz świeżo upieczony mistrz świata i MVP turnieju w Bułgarii i Włoszech - Bartosz Kurek. Pierwszy mecz ligowy, zagrał tak, jak ostatni w wygranym przez Polskę turnieju, czyli rewelacyjnie. LOGBARTRANS pokonał nowy w stawce zespół Kubiaki w stosunku 3:0, nie wypuszczając przeciwnika z przysłowiowej „dychy”. Natomiast ZNP po trzech setach odesłali do szatni nowicjusza z ambicjami IKS Atak, choć momentami młodzi siatkarze IKS potrafili postawić opór bardziej doświadczonym rywalom. Jeżeli debiutujący w lidze i zapewne obarczony początkowym stresem, zespół IKS Atak w kolejnych meczach będzie wykazywał taką wolę walki, to może sprawić niejedną niespodziankę.

Nieco inaczej wyglądał inny debiutant. Zespół Kubiaki wyraźnie ostawał poziomem gry od rywali, choć jak wielokrotnie powtarzali przedstawiciele tej ekipy, dla nich najważniejszy jest ruch, rekreacja i dobra zabawa. Jeśli w najbliższym czasie ich skład wzmocni się o kilku doświadczonych zawodników, to są w stanie powalczyć o miejsce w fazie play off. W innym przypadku pozostanie im jedynie walka o miejsca 9-12.

Dobrze pod względem sportowym wygląda za to zespół Mar-El Instalacje Elektryczne, chociaż zobaczymy jak zaprezentuje się w konfrontacji z mocniejszymi rywalami. Zespół Kolex Hale Stalowe dał lekcję siatkówki mocniejszemu z wymienionych wcześniej beniaminków, drużyna Adehadowo Team nie bez kłopotów wygrała z Sisley Volley Team, a Dream Team uległ wzmocnionej przed sezonem ekipie Majora i Przyjaciół. Jak będzie dalej, zobaczymy. Zainteresowanych kibiców zapraszamy w każdy wtorek i środę na godz. 19.30 do hali sportowej III LO przy ul. Browarnej.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga. Sponsorem Elbląskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej jest Salon Łazienkowy i Hurtownia Budowlana Awangarda.

Wyniki dotychczas rozegranych spotkań 1 i 2 kolejki.
Dream Team - Major i Przyjaciele 1:2 (19:25, 25:23, 21:25)
LOGBARTRANS - Kubiaki  3:0 (25:8, 25:9, 25:6)
ZNP Elbląg - IKS Atak 3:0 (25:12, 25:20, 25:18)
Kubiaki - Mar-El Instalacje Elektryczne 0:3 (13:25, 6:25, 10:25)
IKS Atak - KOLEX Hale Stalowe 0:3 (19:25, 18:25, 23:25)
Adehadowo Team - Sisley Volley Team 2:1 (25:20, 25:17, 23:25).

Tekst i fot. MOSiR