#BeActive – bądź aktywny. Europejski Tydzień Sportu

aktywnie

aktywnie - aktywnie

Wszyscy potrzebujemy aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia i sprawności. Przypominać nam będzie o tym od 23 do 30 września Europejski Tydzień Sportu. To inicjatywa zapoczątkowana w ubiegłym roku przez Komisję Europejską z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek i poziom sprawności.

Organizatorzy wydarzeń sportowych i rekreacyjnych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu zgłaszają poprzez stronę https://etspolska.pl/index.php/o-ets/ przedsięwzięcia, z których następnie mogą korzystać mieszkańcy danej miejscowości.  Wydarzenia pojawiają się na specjalnie przygotowanej mapie, są tam już również imprezy z Elbląga, tj.

Kajak dla wszystkich
(ul.  Pocztowa 2, 82-300 Elbląg, Organizator: Uczniowski Klub Sportowy Horyzont
Osoby chętne do udziału (młodzież licealna i studenci) będą mieli możliwość pływania na kajakach turystycznych po rzece Elbląg oraz Kanale Jagiellońskim i Kanale Elbląskim od pn. 24 września do pt. 28 września.

Darmowe wprowadzenie do świata Fitnessu w Just GYM
ul. płk. Stanisława Dąbka 152, 82-300 Elbląg, Organizator: Just GYM Sp. z o.o.
Myślisz, żeby spróbować swoich sił w klubie fitness, ale nie bardzo wiesz jak? A może boisz się, że poziom zajęć grupowych Cię przerośnie? Nie martw się, z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu przygotowaliśmy specjalne wprowadzenie dla „zielonych” fitnessiaków - zupełnie za darmo! :) W dniach 24-30 września możesz skorzystać (jednorazowo) z darmowego wejścia 24H do Just GYM, w ramach którego zyskasz dostęp do wszystkich stref treningowych i zajęć grupowych.

II Międzynarodowy Memoriał Bokserski o Puchar Wiesława Budzińskiego (X Jubileuszowa Edycja Turnieju)
ul. Królewiecka 79/1, 82-300 Elbląg Organizator: Uczniowski Klub Sportowy KONTRA
Poprzez cykliczną organizację zawodów chcemy zachęcić ekipy zagraniczne do przyjazdu oraz zaangażować dzieci, młodzież i osoby dorosłe z okolic Elbląga do udziału a także wspierać sportowe reprezentacje Elbląga w ramach kontaktów międzynarodowych, szczególnie z miastami partnerskimi. Impreza odbędzie się w dniu 29.09.18r. w godz.17.00-19.30 na obiekcie MOS w Elblągu przy ul. Kościuszki 77 a.

Kolejne inicjatywy można jeszcze zgłaszać do czego serdecznie zachęcamy. Przede wszystkim zaś zachęcamy do tego, by po zapoznaniu się z ofertą wybrać coś dla siebie, wziąć udział w wydarzeniu i po prostu BYĆ AKTYWNYM!

Więcej informacji o Europejskim Tygodniu Sportu: www.etspolska.pl