Mistrzostwo Polski Mirosława Puty!

podium Puty

podium Puty - podium Puty

Już po raz 28 w miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Master.

Najważniejsze zawody sezonu letniego zgromadziły na starcie około 500 lekkoatletów obu płci z całej Polski. Na zawodach byli wszyscy znaczący reprezentanci królowej sportu, którzy przez dwa dni ambitnie rywalizowali w kilkunastu konkurencjach biegowych, skocznościowych i rzutowych wchodzących w skład tej pięknej dyscypliny sportowej.

W tym roku nasze miasto reprezentował niestety tylko jeden przedstawiciel. Pomimo osamotnienia spisał się on nadspodziewanie dobrze zdobywając dwa medale w bardzo silnie obsadzonych konkurencjach.

Mirosław Puta, startujący w zawodach Masters już po raz 15, po zażartej rywalizacji wywalczył brązowy medal w pchnięciu kulą. To „niepowodzenie” powetował sobie w swojej koronnej konkurencji jaką jest rzut dyskiem. Startując w trudnych warunkach atmosferycznych, chłód i przeszkadzający, silny wiatr, zdeklasował rywali osiągając jeden z najlepszych wyników zawodów.

28 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters dla wielu startujących były kolejnym etapem przygotowań do ogromnej imprezy, jaka odbędzie się w ostatnim tygodniu marca 2019r. Halowe Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce w Toruniu zgromadzą kilka tysięcy zawodników. Polski Związek zaprasza wszystkich którym bliska jest ta piękna dyscyplina sportu i liczy przynajmniej na tysięczną rzeszę naszych rodaków.   

Janusz Mazuś

medal Puty

medal Puty - medal Puty