IKS „ATAK” organizatorem finałów Kinder+Sport

plakat

plakat - plakat

Finał wojewódzki Kinder+ Sport będzie organizowany przez nasz klub po raz trzeci. Kinder + Sport = promowanie zdrowej rozrywki wśród dzieci.

Program już podczas swojej pierwszej edycji włączył aż 22 000 młodych osób. W ciągu dziesięciu lat program zyskiwał na popularności i w ostatniej edycji udział wzięło ok. 40 000 młodych zawodników i zawodniczek. Sukces inicjatywy był do przewidzenia: Kinder + Sport korzystał już z udanej formuły sprawdzonej w innych państwach, we Włoszech, Hiszpanii i Niemczech. W Polsce udało się stworzyć doskonałe partnerstwo, program wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ferrero Polska, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Polski Związek Piłki Siatkowej, JM Marketing Group, agencję reklamową Communication Unlimited oraz Fundację Polska Siatkówka.

W turnieju będzie brało 48 drużyn (po 8 drużyn w kat. „2”, „3” i „4”), które w klasyfikacji końcowej po pięciu turniejach eliminacyjnych znalazły się w pierwszej ósemce.

Po rozegraniu wojewódzkiego turnieju finałowego w Elblągu, dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii będą reprezentowały nasze województwo w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w Zabrzu 6-8.07.2018r.

Organizowana impreza jest wspaniałą formą promocji klubu i miasta Elbląga. Sekcja siatkówki dla dzieci w naszym klubie prowadzona jest od 5 lat w pięciu grupach odnosząc coraz większe sukcesy. Treningi odbywają się 3-4 razy w tygodniu. Do finałów wojewódzkich zakwalifikowało się z Elbląga tylko 5 drużyn IKS „ATAK” – 3 drużyny chłopców i 2 drużyny dziewczynek, z dużymi szansami zakwalifikowania się do finału ogólnopolskiego.

09.06.2018r – sobota

  • przyjazd drużyn
  • godz. 9.00 – 17.00 – mecze w kategoriach: dwójek, trójek i czwórek

Dziewczynki 10.00-13.00, chłopcy 13.00-17.00

Honorowy Patronat nad imprezą objął Witold Wróblewski Prezydent Elbląa, życząc powodzenia wszystkim drużynom w rozgrywkach.

Serdecznie zapraszamy