Mecz z liderem

mecz

Dwa wiosenne zwycięstwa Olimpii oraz porażki zespołów z góry tabeli (Radomiak, Warta, Jastrzębie) napawają elbląskich kibiców optymizmem.

Przed żółto-biało-niebieskimi mecz z liderem. Pomimo, że najbliższy przeciwnik Olimpii Elbląg to beniaminek II ligi, w trwających rozgrywkach jest prawdziwą rewelacją. GKS 1962 Jastrzębie to zdecydowany faworyt do awansu na zaplecze Ekstraklasy.

Sytuacja w tabeli jasno wskazuje kto jest faworytem sobotniej, 25. kolejki 2 ligi. Żółto-biało-niebiescy zmierzą się z zespołem, który dotychczas przegrał jedynie 3 mecze, a cztery zremisował. GKS z dorobkiem 52 punktów zadomowił się na pozycji lidera i ma aż 10 punktów przewagi nad drugim w tabeli ŁKS-em. Choć dorobek Olimpii zły nie jest (38 punktów, 5 miejsce w tabeli) to wszyscy zdają sobie sprawę z trudności najbliższego meczu.

W pamięci elbląskich kibiców zapisało się pierwsze starcie obu zespołów z 8 kolejki. Wtedy to Olimpii wygrywała 1:0 po trafieniu Kurbiela, a nieszczęście zaczęło się w 65 minucie. Jastrzębie doszło do głosu, a mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla GKSu.

- Zabrakło nam naprawdę niewiele w pierwszym meczu. Od 8 minuty prowadziliśmy, kontrolowaliśmy przebieg spotkania, stwarzaliśmy sobie okazje do podwyższenia – przypomina Dariusz Kaczmarczyk, drugi trener ZKS Olimpia Elbląg. - Przegraliśmy to spotkania, ale uważam, że przy odrobinie szczęście mogliśmy wywieźć remis z tego trudnego terenu.

Obecnie w obozie Olimpii panuje jednak pełna mobilizacja i wiara w zwycięstwo. Dobre wyniki, forma poszczególnych zawodników pozwalają myśleć o zdobyciu kompletu punktów przy A8.

- Z szacunkiem podchodzimy do rywala, wiemy, że to naprawdę mocny przeciwnik. - ocenia Dariusz Kaczmarczyk, drugi trener ZKS Olimpia Elbląg. - Wierzymy w nasze możliwości. Chcemy wykorzystać nadarzającą się sytuację i już po 25 kolece „wskoczyć” do pierwszej czwórki.

Bramy stadionu otwierane są na godzinę przed meczem czyli o 15:00. Kasy również otwarte będą o 15:00 (dwie kasy od ul. Agrykola). Ze względu na przyjazd zorganizowanej grupy kibiców GKSu Jastrzębie wejście na stadion możliwe jedynie od ul. Agrykola.

Bilety kupować można, w piatek 6 kwietnia:

  • w Biurze Klubu od 10:00 do 16:00
  • w Biurze Akademii Olimpia Elbląg od 16:30 do 19:00
  • w internecie, wystarczy wejść na stronę: http://bilet.pax.pl/

Telewizja Klubowa Olimpii Elbląg przeprowadzi relację live z najbliższego meczu. Możliwość  obejrzenia  spotkania  istnieje, w systemie pay-per-view. Szczegółowe informacje dostępne m.in. na stronie internetowej http://zksolimpia.ppv-stream.pl/

Olimpia Elbląg – GKS 1962 Jastrzębie 7 kwietnia, o godz. 16.

Więcej klubowych informacji: http://www.olimpia.elblag.com.pl/