II Regionalny Warmińsko-Mazurski Mityng Olimpiad Specjalnych w Łyżwiarstwie Szybkim

atak

atak - atak

W czwartek, 1 marca, na lodowisku "Helena" w Elblągu odbył się II Regionalny Warmińsko-Mazurski Mityng Olimpiad Specjalnych w Łyżwiarstwie Szybkim.

Organizatorami mityngu był Odział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska Warmińsko-Mazurskie - Klub Olimpiad Specjalnych "ONI w ATAKu", współorganizatorem spotkania - Integracyjny Klub Sportowy "ATAK".

W mityngu wzięło udział łącznie 18 zawodników z: Klubu OS "ONI w ATAKu" działającym przy IKS "ATAK" i Klub OS "ZEFIREK", który działa przy SOSW nr 2 w Elblągu.

Zawody odbyły się zgodnie z ceremoniałem Olimpiad Specjalnych. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Aneta Rękas –Woźna, Przewodnicząca Klubu ‘’ONI w ATAKu’’, a słowa przysięgi ‘’Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku’’ w imieniu wszystkich zawodników wypowiedział Michał Bryl.

Zawodnicy  zostali podzieleni na 7 grup startowych  zgodnie ze stopniem niepełnosprawności i umiejętnościami. Biegi odbywały się na dystansie 25m, 55m 111m 222m 333m 500m, a każdy uczestnik mógł startować na dwóch dystansach. Po zakończonych startach wręczono  14 złotych, 14 srebrnych i 8 brązowych medali, a także drobne upominki.

Celem przeprowadzonych zawodów była popularyzacja łyżwiarstwa szybkiego jako konkurencji dla osób niepełnosprawnych  intelektualnie, która daje szansę rozwoju fizycznego, a także motywację, odwagę i uczestnictwo w szeroko pojętym życiu społecznym, a także podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów, w duchu  zdrowej  rywalizacja i walka fair play i rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych.

Dziękujemy trenerom: Pani Anecie Rękas- Woźnej – z Klubu OS "ONI w Ataku", a także Pani Donacie Kalińskiej i Panu Józefowi Durko - z Klub OS  ZEFIREK  za przygotowanie zawodników. Dziękujemy sędziom, wolontariuszom, rodzicom i sympatykom naszego klubu za pomoc podczas mityngu, a obecnym gościom za  dopingu i wsparcie.

Szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Andrzeja Bugajnego Dyrektora MOSiR , za możliwość przeprowadzenia zawodów na lodowisku "Helena".

atak

atak - atak

atak

atak - atak