Od 6 marca - młodzi piłkarze mogą składać wnioski

szkoła ul. Agrykola

szkoła ul. Agrykola - szkoła ul. Agrykola

Wielkimi krokami zbliża się moment rozpoczęcia naboru do nowo tworzonego Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego, który rozpoczyna swoją działalność 1 września 2018 r. w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków przy ul Agrykola 6.

W dniach 6 – 12 marca można będzie składać wnioski i potrzebne dokumenty, a w sobotę 17 marca chętni do klas I -IV Szkoły Podstawowej przejdą testy. Natomiast w poniedziałek, 19 marca będzie dniem sportowego sprawdzenia się kandydatów do klas V – VIII. Nabór do szkoły średniej IV LO odbędzie się w maju, o czym poinformujemy w późniejszym terminie.

Nadal jest możliwość wstępnej rejestracji na stronie. Po rejestracji będą wysyłane niezbędne dokumenty i wnioski oraz informacje o zakresie testów sportowych. Na dzień dzisiejszy zarejestrowało się nieco ponad 170 chętnych zawodników.

W tej szkole oprócz wysiłku w kwestiach rozwoju sportowego duży nacisk będzie się kładło na naukę i kulturę osobistą. Słowa dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Pani Małgorzaty Sowickiej dają konkretne informacje, że szkoła ta będzie mogła się rozwijać na wszystkich płaszczyznach:

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów w Sportowej Szkole Podstawowej im. „Polskich Olimpijczyków” w Elblągu stworzone będą warunki nie tylko do rozwoju umiejętności i pasji sportowych, lecz także za pośrednictwem dobrze wykwalifikowanej kadry pedagogicznej do osiągania wysokich wyników w nauce. Zależy nam na tym, by w szkole tej był również wysoki poziom kształcenia. Oferta szkoły będzie tak przygotowana, aby każdy uczeń mógł doskonalić swoje umiejętności w dziedzinach takich, jak: matematyka, biologia, fizyka czy chemia a także doskonalić umiejętności językowe – w języku angielskim, hiszpańskim czy niemieckim - powiedziała dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Małgorzata Sowicka.

Od przyszłego roku szkolnego dołączą do szkoły kolejne klasy z innych dyscyplin sportowych.

Szkoła ta otwiera drogę do wymarzonej kariery piłkarskiej. To głównie z tych, którzy poświęcą się dla swojej pasji, będą wybierani reprezentanci kadr wojewódzkich, a także narodowych. Inna droga jest bardzo trudna. Uczniowie Wojewódzkich Ośrodków Piłkarskich w Polsce, a jest ich 16, są pod specjalnym monitoringiem trenerów.

Bardzo serdecznie zapraszamy do składania wniosków do wszystkich klas, a szczególnie do 2 i 3 klasy Szkoły Podstawowej, gdzie w tym momencie jest najwięcej wolnych miejsc.

Pragniemy również poinformować, że w dniu 3 kwietnia. zostanie przedstawiona lista osób, które się zakwalifikowały do poszczególnych klas Ośrodka.

W maju, jeśli będą wolne miejsca, nastąpi nabór uzupełniający.

plakat

plakat - plakat