Łyżwiarze figurowy zatańczą w Elblągu

plakat

plakat - plakat

W najbliższy weekend (3-4 marca) na elbląskim lodowisku Helena rozegrany zostanie Puchar Elbląga w łyżwiarstwie figurowym. W zawodach, których organizatorem jest UKS Szóstka, wystartują zawodniczki i zawodnicy z całego kraju. Patronat honorowy nad zawodami objął Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

PROGRAM IMPREZY

Tegoroczny Puchar Elbląga to największa w naszym mieście impreza w łyżwiarstwie figurowym. Zawody, których organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy Szóstka, ściągną do Elbląga łyżwiarzy z całego kraju. Na tafli lodowiska Helena będzie można podziwiać około 200 zawodniczek i zawodników z takich miast jak: Oświęcim, Lublin, Warszawa, Gdańsk czy Elbląg. Impreza została podzielona na rywalizację amatorów i zawodowców.

Pierwszego i drugiego dnia imprezy (3-4 marca) odbędzie się Puchar Elbląga 2018 w którym wystartują zawodniczki i zawodnicy uprawiający już łyżwiarstwo figurowe. Zawody mają charakter ogólnopolski i rozgrywane będą w ośmiu kategoriach wiekowych z podziałem na solistki i solistów. W imprezie udział weźmie m.in. Mistrzyni Polski Seniorów Elżbieta Gabryszak z OUKŁ MOLO Osiek Oświęcim.

Natomiast w niedzielę (4 marca), oprócz zawodowców, na elbląskim lodzie zaprezentują się także zawodnicy uprawiający rekreacyjnie łyżwiarstwo figurowe. Wezmą oni udział w Pucharze Elbląga Amatorów 2018. Zawody rozegrane zostaną w trzech kategoriach: Bronze, Silver, Gold z podziałem na grupy wiekowe oraz solistki i solistów. Oficjalne zakończenie imprezy oraz dekorację najlepszych łyżwiarzy zaplanowano na niedzielę ok. godz. 16:15.

- Puchar Elbląga 2018 to wspaniała okazja na wypromowanie elbląskiego klubu i jeżdżących w nim młodych łyżwiarzy, ale przede wszystkim jest to szansa na rozpropagowanie naszego miasta - wyjaśnia Beata Kukowska, prezes UKS Szóstka. - Występy łyżwiarzy figurowych są zawsze niezwykle spektakularne i przyciągają wielu obserwatorów, dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców, by w najbliższy weekend odwiedzili elbląskie lodowisko. Zarówno w sobotę jak i niedzielę zmagania łyżwiarzy będzie można obserwować w godz. 9:00-18:00.

Organizatorem „Pucharu Elbląga 2018” oraz „Pucharu Elbląga Amatorów 2018” jest Uczniowski Klub Sportowy Szóstka działający Uczniowski przy Szkole Podstawowej nr 6 w Elblągu, natomiast współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Elbląga - Witold Wróblewski. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

UKS Szóstka Elbląg