Rowerami do Wężowca

rowerem

MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur oraz Urząd Gminy w Elblągu zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga.

- Druga jazda w 2018 r. będzie prowadziła do żuławskiego Wężowca zobaczyć strzelnicę koła łowieckiego ,,Żuławy''. W Elblągu sezon rowerowy trwa przez cały rok, więc w lutym zapraszamy na wycieczkę rowerową po Żuławach Wiślanych, które także zimą prezentują się urokliwie. Wspólnie odwiedzimy leżącą poza typowymi szlakami wycieczek rowerowych wieś Wężowiec w której ukryła się niewielka strzelnica – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Trasa: ELBLĄG-Kazimierzowo-Bielnik II-Kępki-Kępiny Małe-Wężowiec-Kępiny Małe-Kępki-Bielnik II-Bielnik I-ELBLĄG

Mapa  –  łączna długość trasy to około 36 km.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, gdyż w przypadku obfitych opadów śniegu trasa zostanie odpowiednio zmodyfikowana.

Wycieczka będzie przebiegała także po drogach gruntowych i z płyt betonowych. Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach górskich z jak najszerszymi oponami. Prosimy także pamiętać o stosownym do pory roku nieprzewiewnym ubiorze - ubieramy się ,,na cebulę'', ale nie przesadzamy z ilością warstw. Trzy w zupełności wystarczą.

Podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Weryfikacja uczestnictwa w wycieczkach odbywa za okazaniem książeczki wycieczek kolarskich PTTK, które będą rozdawane uczestnikom na pierwszych trzech imprezach zgodnie z harmonogramem.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2018 roku w drodze losowania - na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu!

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Prosimy nie zapomnieć o zabraniu książeczek PTTK rozdanych w styczniu (lub otrzymanych zamiennie karteczkach).

Ruszamy 18 lutego o godzinie 10.00 z placu Katedralnego.