Prawie sześć tysięcy dzieci i młodzieży spędziło ferie z MOSiR-em

ferie

ferie - ferie

Zakończyły się ferie na sportowo organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ciągu dwóch tygodni elbląskie obiekty sportowe odwiedziło prawie sześć tysięcy dzieci i  młodzieży, a prawdziwe oblężenie tradycyjnie przeżywały lodowisko Helena oraz Hala Sportowo-Widowiskowa.

Chociaż dzieci i młodzież zasiadły już w szkolnych ławach, to zapewne  pozostaną na długo w ich pamięci miłe wspomnienia dotyczące zakończonych właśnie ferii zimowych. Nasze pociechy, podczas dni wolnych od obowiązków szkolnych, uczestniczyły m.in. w zajęciach sportowych zorganizowanych przez MOSiR. W ciągu dwóch tygodni z bezpłatnej akcji pod nazwą „Ferie na sportowo - bezpiecznie i zdrowo” skorzystały łącznie ponad 5994 osoby.

Okazuje się, że podczas dwóch tygodni ferii uczestnicy zajęć najchętniej wybierali Kryte Lodowisko Helena z którego skorzystały łącznie 3922 osoby. Tu na uczestników, oprócz ogólnodostępnej ślizgawki, czekały turnieje mini hokeja oraz festyny lodowe. Młodzież mogła także postawić pierwsze kroki bokserskie podczas zajęć „Bokserskie Ferie z Kontrą” oraz sprawdzić swoją precyzję i celność uczestnicząc w zajęciach na strzelnicy. Miłośników sportów zimowych przyciągnął także tor łyżwiarski „Kalbar”.

Równie dużą popularnością cieszyły się zajęcia zorganizowane w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. Tu czekały zajęcia z piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, tenisa stołowego, judo oraz karate. W ciągu dwóch tygodni, halę odwiedziło 1180 osób. W pierwszym tygodniu ferii dzieci i młodzież uczestniczyły w otwartych treningach, natomiast w drugim na hali odbywały się turnieje piłki nożnej i piłki ręcznej. W ramach Ferii z MOSiR-em  mogły także bezpłatnie obejrzeć mecze SuperLigi piłki ręcznej mężczyzn i kobiet. Dla uczestników ferii swoje drzwi szeroko otworzyła także Kryta Pływalnia przy ul. Robotniczej. Z atrakcji wodnych skorzystało w sumie 256 osób, które od poniedziałku do piątku brały udział w zajęciach rekreacyjnych oraz meczach siatkówki i koszykówki w wodzie.

Tak ciekawy program bezpłatnych Ferii z MOSiR-em mógł powstać jedynie przy współudziale i współpracy z klubami, stowarzyszeniami sportowymi i nauczycielami wychowania fizycznego, którym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji składa podziękowania. Słowa uznania należą się także elbląskim mediom, które skutecznie nagłośniły program ferii. Współorganizatorami Ferii z MOSiR-em 2018 były: Elbląski Szkolny Związek Sportowy,
UKS Kontra Elbląg, KS Orzeł Elbląg, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, ZKS Olimpia Elbląg
Concordia Elbląg, IKS Atak Elbląg, Olimpia Judo Elbląg, Mlexer Elbląg, AK Andrex,
Elbląska Szkółka Piłkarska, Meble Wójcik SA, Kram Start Elbląg.

Teks i fot. MOSiR