Snowbike 2018 – bezpiecznie rowerem po śniegu

snołbajk

Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii zimowych  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na warsztaty rowerowe ,,Snowbike – bezpiecznie rowerem po śniegu’’. Impreza odbędzie się 27 stycznia w godzinach 10:00-12:00 na polanie z wiatami w elbląskiej Bażantarni.

Snowbike to nowatorska impreza, podczas której praktycznie będzie można sprawdzić się jeżdżąc na rowerze w warunkach zimowych. W programie imprezy przewidziano pokaz techniki jazdy na rowerach wyposażonych w różnego rodzaju opony, pokaz techniki hamowania na śliskiej nawierzchni oraz opis czynności obejmujących przygotowanie roweru do jazdy zimą.

- Nie wykluczamy także krótkiej przejażdżki rowerowej szlakiem GreenVelo po Bażantarni – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.- W trakcie warsztatów do dyspozycji uczestników będzie ognisko, przy którym będzie można ogrzać się i upiec kiełbaski, które każdy z uczestników zakupuje we własnym zakresie. Zapraszamy w sobotę,  27 stycznia  do elbląskiej Bażantarni wszystkich chętnych spróbować zimowej jazdy na dwukołowcach.

REGULAMIN SNOWBIKE

Tekst i fot. MOSiR