Kulinarna wycieczka rowerowa do Aniołowa

rowerem

rowerem - rowerem

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej. W niedzielę, 10 grudnia, miłośnicy dwóch kółek wybiorą się do Aniołowa, gdzie specjalnie dla nich odbędą się warsztaty kulinarne.

Przed nami kolejna Miejska Wycieczka Rowerowa, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej oraz Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych TUW i Biurem Podróży Variustur. Wycieczka będzie prowadziła z Elbląga przez Pomorską Wieś, Zalesie, Borzynowo, Leszczynę, Aniołowo, Bogaczewo, Komorowo Żuławskie do Elbląga. Łączna długość trasy wynosi około 38 kilometrów. (Mapa
trasy do wglądu).

- To  już ostatnia w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Zapraszamy na przejażdżkę podczas której odwiedzimy wieś Aniołowo, słynącą z organizowanych corocznie Zlotów Aniołów. Specjalnie dla nas odbędą się warsztaty kulinarne przybliżające trudną sztukę smażenia racuchów zwanych ,,ruchańcami''. Grudniową temperaturę ocieplą także smakowite napoje anielska pokusa i diabelska kita.

W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na odpoczynek i robienie zdjęć. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie są bardzo ograniczone możliwości naprawy. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Organizatorzy szczególnie zalecają posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

- Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12-15 km na godzinę - dodaje Marek Kamm. - Do udziału w imprezie zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie spędzić czas i poznać ciekawe miejsca. Udział w wycieczce wynosi 10 zł od osoby i jest związany z kosztem przygotowania warsztatów kulinarnych.    

Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych oraz krótkich odcinkach dróg płytowych i gruntowych. Dla pierwszych 20 osób nie zabraknie też prezentów od Świętego Mikołaja. Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia, o godz. 10:00. Tym razem start zaplanowano z polany z wiatami w Bażantarni.

Tekst i fot. MOSiR