Wystartowała siatkarska Awangarda Volley Ligi

liga

liga - liga

Rozpoczęły się siatkarskie rozgrywki Awangarda Volley Ligi w sezonie 2017/2018 organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Już pierwsze dwie kolejki przyniosły niespodzianki, a do takich na pewno należy zaliczyć dwie porażki obrońców mistrzowskiego tytułu, siatkarzy zespołu LOGBARTRANS.

Za nami inauguracja jedenastej edycji Elbląskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Awangarda Volley Liga organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W sezonie 2017/2018 do rywalizacji zgłosiło się jedenaście zespołów. W tym gronie znalazły się najlepsze ekipy poprzedniego sezonu, na czele z obrońcą mistrzowskiego tytułu ekipą LOGBARTRANS. Stawkę uzupełniają cztery nowe zespoły: Adehadowo Team, Dream Team, ROAM i Virtus.pro, choć patrząc na składy tych drużyn, to bez problemów można w nich znaleźć zawodników, którzy w poprzednich sezonach rywalizowali w siatkarskich rozgrywkach organizowanych przez MOSiR. W nowym sezonie siatkarskie mecze rozgrywane są w sali sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej, we wtorki i środy od godz. 20:15. Amatorskiego mistrza Elbląga poznamy na przełomie maja i czerwca 2018 roku.

Choć za nami dopiero dwie kolejki, to rozegrane dotychczas mecze pokazują, że przed zespołami jak i kibicami kolejny ciekawy sezon. Za największą niespodziankę bez wątpienia można uznać dwie z rzędu porażki LOGBARTRANSU. Obrońcy mistrzowskiego tytułu na inaugurację przegrali 1:2 z Adehadowo Team, a w drugiej kolejce okazali się słabsi od Virtus.pro, także ulegając 1:2. Na czele tabeli znajduje się zespół KAM, który w dwóch meczach zdobył 5 punktów. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu na inaugurację rozgrywek pokonała 2:1 Virtus.pro. Pierwsze dwa sety zakończyły się pewną wygraną siatkarzy KAM (25:13 i 25:22). Problemy zaczęły się w partii trzeciej, w której Virtus.pro uzyskał kilkupunktową przewagę i mimo usilnych starań rywali, utrzymał ją do końca. Natomiast w drugiej kolejce lider nie dał najmniejszych szans Merkuremu zwyciężając 3:0.

Nowy sezon dobrze rozpoczęli także siatkarze zespołu Major i Przyjaciele, którym dwie z rzędu wygrane dały drugie miejsce w tabeli. Wicelider w pierwszym meczu sezonu pokonał 2:1 Merkurego, natomiast w kolejnym pojedynku okazał się lepszy Sisley Volley Team zwyciężając także 2:1. Ekipa Major i Przyjaciele wygrała dwa pierwsze sety, będąc drużyną zdecydowanie lepszą. Role odwróciły się w partii trzeciej. Tym razem to Sisley dominowało na boisku zwyciężając 25:22, ale dwa punkty i tak powędrowały na konto rywali. Doskonały początek sezonu ma także ekipa Adehadowo Team, która na początek rozprawiła się z obrońcą mistrzowskiego tytułu, zwyciężając z LOGBARTRANS 2:1, by w kolejnym meczu także stosunkiem setów 2:1 pokonać ubiegłorocznych wicemistrzów, ekipę ZNP. Tym samym Adehadowo Team wyrasta powoli na faworyta tegorocznych rozgrywek.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie w każdej kolejce Awangarda Volley Ligi z grona zwycięskich drużyn wybierany będzie najlepszy zawodnik do którego trafi podwójne zaproszenie na mecz Trefla Gdańsk rozgrywany w ERGO Arenie. W 1. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Dawid Strzyżewski z zespołu Major i Przyjaciele, natomiast w 2. kolejce podwójne zaproszenie na mecz trafiło do Szymona Ludwińskiego z zespołu Adehadowo Team. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga. Sponsorem Elbląskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej jest salon łazienkowy i hurtownia budowlana Awangarda.

Wyniki 1. kolejki:

ROAM - KOLEX Hale Stalowe 0:3 (11:25, 8:25, 10:25)
Dream Team - Sisley Volley Team - przeł. na inny termin
Merkury Elbląg - Major i Przyjaciele 1:2 (27:25, 18:25, 26:28)
Virtus.pro - KAM 1:2 (13:25, 22:25, 25:18)
Adehadowo Team - LOGBARTRANS 2:1 (25:21, 23:25, 25:22)
Pauza: ZNP Elbląg.

Wyniki 2. kolejki:
Dream Team - ROAM 3:0 (25:12, 25:13, 25:10)
ZNP Elbląg - Adehadowo Team 1:2 (27:25, 26:28, 20:25)
KAM - Merkury Elbląg 3:0 (27:25, 25:7, 25:17)
LOGBARTRANS - Virtus.pro 1:2 (25:27, 19:25, 25:16)
Major i Przyjaciele - Sisley Volley Team 2:1 (25:21, 25:20, 22:25)
Pauza: KOLEX Hale Stalowe.
----------------------    
Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta ma już za sobą pięć spotkań w nowym sezonie PlusLigi. Trefl Gdańsk na inaugurację rozgrywek pokonał we własnej hali ONICO Warszawa 3:2, następnie wygrał 3:0 z Aluron Virtu Warta Zawiercie, by w kolejnym meczu przegrać 0:3 z GKS Katowice. W dwóch ostatnich meczach góra byli już gdańszczanie. Najpierw na wyjeździe ograli Jastrzębski Węgiel 3:2, a następnie we własnej hali pokonali 3:0 MKS Będzin. Po pięciu rozegranych meczach Trefl Gdańsk znajduje się w tabeli na siódmym miejscu, mając na swoim koncie 10 punktów. Kolejny ligowy mecz zespół z Trójmiasta rozegra w sobotę (28.10) i na wyjeździe zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów. Natomiast w ERGO Arenie Trefl zobaczymy ponownie w piątek, 3 listopada, o godz. 18:00 w meczu z Espadonem Szczecin. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR