Elbląski Bieg Niepodległości: Pobiegnij i pomóż choremu chłopcu

Elbląski Bieg Niepodległości: Pobiegnij i pomóż choremu chłopcu

Elbląski Bieg Niepodległości: Pobiegnij i pomóż choremu chłopcu - Elbląski Bieg Niepodległości: Pobiegnij i pomóż choremu chłopcu

Już prawie 900 osób chce wziąć udział w IV Elbląskim Biegu Niepodległości. - Apelujemy do biegaczy o to, by nie czekali do ostatniej chwili z zapisami, bo mogą się rozczarować, a tego chcielibyśmy uniknąć – apelują organizatorzy. Dzisiaj przedstawiamy kolejne szczegóły na temat imprezy.

11 listopada ulicami Elbląga może pobiec prawie tysiąc osób, wliczając w to uczestników IV Biegu Niepodległości jak i zawodów dla dzieci – Małego Biegu Niepodległości Enduro Kid.

- "Z dnia na dzień liczba zapisanych rośnie bardzo szybo. Mamy już na liście prawie 900 osób. Prosimy o dokonanie wpłat osoby, którym minął termin uregulowania wpisowego. W przeciwnym razie system wykasuje automatycznie Wasze dane i całą procedurę zapisu trzeba będzie powtarzać od początku, a wolnych miejsc jest coraz mniej. Prosimy biegaczy o zrozumienie. Termin zgłoszeń był na tyle długi, by każdy miał czas się zapisać, a nam umożliwić zamówienie potrzebnej liczby medali, których produkcja zajmuje co najmniej kilka tygodni. Przypominamy też, że nie będzie możliwości zapisania się na zawody w dniu biegu" – apeluje Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni, które organizuje zawody razem z Urzędem Miejskim i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Witold Wróblewski.

Pobiegnij i pomóż choremu chłopcu

W tym roku biegacze nie tylko będą świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale będą mieli też okazję pomóc choremu chłopcu. Akcję charytatywną na ten cel będą prowadzić wolontariusze Elbląskiego Centrum Wolontariatu. -

- "Pomagamy 12-letniemu Kubie, który choruje na przewlekłą niewydolność nerek. Jako dziecko miał przeszczep nerki, który się nie przyjął. Choruje także na hipodysplazję własnych nerek, ma niedosłuch, obecnie jest dializowany – opowiada Anna Parzyńska, która pomaga chłopcu i jego rodzinie. - Kuba mieszka z rodzicami pod Elblągiem. To skromna i kochająca się rodzina, która mieszka w trudnych warunkach, do niedawna nie mieli nawet łazienki. Pieniądze, które zbieramy, będą przeznaczone na poprawę warunków życia chłopca i jego rodziców".

Sztafety mile widziane

11 listopada oprócz biegu głównego na 10 km odbędzie się rywalizacja trzyosobowych sztafet (także rodzinnych) oraz wyścigi dla dzieci do 13. roku życia w formule Małego Biegu Niepodległości Enduro Kid (współorganizator SP 16), w którym dystanse są uzależnione od wieku. Najkrótszy dystans to 50 m dla dzieci do 2. roku życia, najdłuższy 300 ma dla dzieci od 9. do 13. roku życia.

- "Zachęcamy gorąco do rywalizacji sztafet, szczególnie rodzinnych. To świetna okazja, by spędzić fajnie czas na świeżym powietrzu ze swoimi dziećmi, dać dobry przykład i trochę się poruszać" – dodaje Bogusław Tołwiński z EL Aktywnych.

Bieg główny na dystansie 10 kilometrów odbędzie się po tej samej trasie jak rok temu. Start i meta będą znajdować się na ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego. Zapisy internetowe będą prowadzone do 2 listopada. Wpisowe na zawody wynosi 30 zł (bieg główny), 20 zł (młodzież) i 10 zł (dzieci).

Każdy uczestnik IV Biegu Niepodległości otrzyma pakiet startowy, a na mecie – pamiątkowy medal i posiłek. Dla najlepszych w klasyfikacji open i poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody finansowe (od 50 do 300 zł) oraz statuetki. Każdy z uczestników będzie miał też szansę wygrać nagrody rzeczowe.

Zapisy na IV Elbląski Bieg Niepodległości trwają do 2 listopada na stronie https://elektronicznezapisy.pl/event/2082/strona.html

Koszulkę okolicznościową biegu można zamówić do 28 października na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/2158/strona.html


Organizatorzy: Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni
Patronat honorowy: Witold Wróblewski, prezydent Elbląga

Program Biegu Niepodległości
piątek, 10.11.2017
godz. 14 -18 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów

sobota, 11.11.2017
godz. 9-13 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów, około 10.55 Otwarcie zawodów
godz. 11-12.30 - starty do Małego Biegu Niepodległości – Enduro Kid (dzieci w wieku od 0 do 13 lat)
godz. 12.30 - nagradzanie uczestników Małego Biegu Niepodległości
godz. 13:30 - start do Biegu Głównego, Biegu towarzyszącego na 3.333 m oraz Sztafet
godz.14.15-15.15 - wydawanie posiłków dla zawodników
godz. 15 - dekoracja i nagradzanie zwycięzców biegu głównego, biegu towarzyszącego oraz sztafet
godz. 15:15 - losowanie nagród wśród uczestników biegu głównego, biegu na 3.333 m oraz sztafet.
godz.15:45 - zakończenie zawodów.