Dwa złote medale dla zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych "Oni w ATAK-u" zdobyte na Mityngu Lekkoatletycznym w Piszu

atak

atak - atak

W środę ( 27.09 br.) w Piszu zawodnicy Olimpiad Specjalnych województwa warmińsko-mazurskiego spotkali się na X REGIONALNYM MITYNGU OLIMPIAD SPECJALNYCH W LEKKIEJ ATLETYCE.

Organizatorem mityngu było Stowarzyszenie Sportowe Olimpiady Specjalne Polska – Klub przy SOSW w Łupkach, który zaprosił do siebie 60 zawodników. Celem imprezy była popularyzacja lekkiej atletyki jako dyscypliny sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną, sprawdzenie efektów pracy szkoleniowej, a także rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych.

Wśród startujących ekip po raz pierwszy znalazła się także dwuosobowa reprezentacja zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych "ONI w ATAKu", który działa przy IKS "ATAK".

W profesjonalnie zorganizowanych i przeprowadzonych zgodnie z Ceremoniałem Olimpiad Specjalnych zawodach nasi zawodnicy, Michał Weroński i Mirosław Kostka zdobyli złote medale. Obaj startowali na dystansie 100m w odpowiednich dla siebie grupach startowych. Zawodników do startu przygotował trener Krzysztof Wojtaszek, któremu serdecznie dziękujemy.


.