Międzynarodowy Puchar Polski Kadetów w boksie

boks

boks - boks

Grudziądz był w tym roku gospodarzem Międzynarodowego Pucharu Polski Kadetów w boksie, który odbył się w dniach 28.09-01.10.2017 r. w ramach XXVI Turnieju Miast Kopernikańskich.

W zawodach wzięło udział 92 zawodników w kategorii wiekowej kadet, wśród których okręg warmińsko-mazurski reprezentowało 11. pięściarzy. Uczniowski Klub Sportowy Kontra Elbląg kibicował dwóm swoim zawodnikom. Dawid Dziuwe (54 kg) oraz Sebastian Dymkowski (75 kg) stoczyli po dwie walki bokserskie, zdobywając ostatecznie dwa brązowe medale Pucharu Polski Kadetów.

W grupie wagowej Dawida  Dziuwe rywalizowało  ośmiu pięściarzy. W pierwszym pojedynku zawodnik z Elbląga zdominował rywala z X Fight Piaseczno Kajetana Krysiuka ,awansując do półfinału imprezy.Kolejna walka to trudne starcie z przeciwnikiem z  RMKS  Rybnik Szymonem Skorupą ,w której Dawid wygrał tylko jedną z trzech rund pojedynku.

Natomiast Sebastian Dymkowski rywalizował w grupie siedmiu pięściarzy kategorii wagowej 75 kg. W pojedynku ćwierćfinałowym pokazał skuteczny boks i wyeliminował z dalszej rywalizacji Adriana Jaworskiego (Ziętek Team).W kolejnym starciu zawodnik Kontry Elbląg musiał uznać wyższość aktualnego mistrza Polski kadetów Kacpra Gery z Cristala Białystok.                                                                                                                                                             

Obaj zawodnicy z Elbląga zaczynają swoją przygodę z boksem , były to ich czwarte pojedynki, od kiedy rozpoczęli treningi w UKS Kontra. Tym bardziej cieszą pierwsze cenne trofea na tak prestiżowej imprezie sportowej.
                                                                                       

KRZYSZTOF STEMPLEWSKI (UKS Kontra Elbląg)