IV Elbląski Bieg Niepodległości

IV Elbląski Bieg Niepodległości

IV Elbląski Bieg Niepodległości

11 listopada odbędzie się w Elblągu czwarta edycja Biegu Niepodległości, można już się zapisywać. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, którzy chcą i lubią świętować w ruchu. Zapewniają, że oprócz biegu głównego na 10 km przygotowali zawody dla dzieci, młodzieży, sztafety i sztafety rodzinne.

- "Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Elbląga i gości z innych miejscowości do świętowania 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę właśnie w naszym mieście. To nie tylko świętowanie uroczyste, ale także w biegu, za sprawą czwartej już edycji Biegu Niepodległości, który z roku na rok bije rekord frekwencji" – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, który objął Bieg Niepodległości swoim patronatem.

W ubiegłorocznej edycji imprezy wystartowało ponad 600 osób, w tym roku organizatorzy – Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni – przewidzieli 800 miejsc. Zapisy właśnie ruszyły na stronie www.elektronicznezapisy.pl

Bieg główny na dystansie 10 kilometrów odbędzie się po tej samej trasie jak rok temu. Start i meta będą znajdować się na ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego. Odbędzie się również rywalizacja trzyosobowych sztafet, a także bieg towarzyszący jednej pętli (3333 m). Dzieci do 13. roku życia będą rywalizować w Małym Biegu Niepodległości Enduro Kid, który współorganizuje Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu. Wpisowe na zawody wynosi 30 zł (bieg główny), 20 zł (młodzież) i 10 zł (dzieci).

Każdy uczestnik imprezy otrzyma pakiet startowy, a na mecie – pamiątkowy medal i posiłek. Dla najlepszych w klasyfikacji open i poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody finansowe (od 50 do 300 zł) oraz statuetki. Każdy z uczestników będzie miał też szansę wygrać nagrody rzeczowe.

- "W ubiegłym roku pokazaliśmy, że umiemy świętować niepodległość na wesoło i sportowo. Mamy nadzieję, że tak będzie też teraz. Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie, to świetna propozycja na rodzinne spędzenie wolnego dnia na świeżym powietrzu" – mówi Tadeusz Sznaza, przedstawiciel stowarzyszenia EL Aktywni.

Organizatorzy: Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni
Patronat honorowy: Witold Wróblewski, prezydent Elbląga


Program Biegu Niepodległości

Piątek 10.11.2017
godzina 14.00 -18.00 Wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów
Sobota 11.11.2017
09.00-13.00 Wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów około 10.55 Otwarcie zawodów
11.00-12.30 starty do Małego Biegu Niepodległości – Enduro Kids (dzieci w wieku od 0 do 13 lat)
12.30 Nagradzanie uczestników Małego Biegu Niepodległości
13:30 Start do Biegu Głównego, Biegu towarzyszącego na 3.333 m oraz Sztafet
14.15-15.15 Wydawanie posiłków dla zawodników
15.00 Dekoracja i nagradzanie zwycięzców biegu głównego, biegu towarzyszącego oraz sztafet
15:15 Losowanie nagród wśród uczestników biegu głównego, biegu na 3.333 m oraz sztafet.
15:45 Zakończenie zawodów.