Otwarte Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej plażowej osób niepełnosprawnych - Piastowo 16-18.06.2017

atak

atak - atak

Już po raz kolejny Otwarte  Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Plażowej Osób Niepełnosprawnych  IKS "ATAK" zorganizował w Piastowie koło Elbląga.

Sprzyjająca pogoda przywitała zawodników ze Szczecina, Wrocławia, Zielonej Góry, Łodzi, Kaźmierza i Elbląga. Patronat Honorowy nad Mistrzostwami objął Starosta Elbląski Pan Maciej Romanowski, a uroczystego otwarcia turnieju w imieniu Starostwa dokonał Pan Jacek Augustynowicz sekretarz Starostwa Powiatowego. Zawodników przywitał także Wójt Gminy Milejewo Pan Krzysztof Szumała. Do gry w turnieju zgłosiło się 5 zespołów męskich, które zagrały w siatkówkę plażówkę na stojąco, 7 zespołów męskich, które zagrały w siatkówkę  na siedząco,  3 zespoły żeńskie, które także zagrały mecze na siedząco. W plażówkę na stojąco mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Najlepszym zespołem okazał się zespół  ATAK –u ,który obronił tytuł Mistrzów Polski zdobyty rok temu, na drugim i trzecim miejscu uplasowały się zespoły z woj. lubuskiego START ZIELONA GÓRA I i START ZIELONA GÓRA II. W siatkówce na siedząco nastąpił podział na grupy. W Grupie A zagrały zespoły: KS INDRA I, ŁÓDŹ, ATAK I w Grupa B: START WROCŁAW, SZCZECIN, KS INDRA II, ATAK II.  Po zaciętych walkach złoto trafiło do  Wrocław, srebro – do Kaźmierza zespół KS  Indra I, brąz do Elbląga -  Atak I. Wśród Pań najlepsze okazały się zawodniczki reprezentujące Atak 1, pokonując Atak 2 i Wrocław.  

W niedzielnym turnieju OPEN  wystartowało aż 14 par. Zawody zostały rozegrane systemem brazylijskim, czyli do dwóch przegranych meczów. Walka między zespołami była bardzo zacięta i widowiskowa. Najlepszą parą turnieju okazali się Mariusz Wojdak i Maciej Wołosz, do młodych  siatkarzy Ataku  Dawida Woźnego i Mikołaja Lange trafiło srebro, zaś na trzecim miejscu uplasowała się para mieszana Iwona Stępień i Adam Stępień.

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i sportowe emocje.

atak

atak - atak