Puchar Polski Nordic Walking już w sobotę!

Puchar Polski Nordic Walking już w sobotę!

Puchar Polski Nordic Walking już w sobotę! - Puchar Polski Nordic Walking już w sobotę!

W najbliższą sobotę -24 czerwca Elbląg po raz kolejny stanie się polską stolicą nordic walking. Na starcie zawodów w ramach Pucharu Polski stanie z kijkami ponad 600 osób z całego kraju.Organizatorami imprezy są: Polska Federacja Nordic Walking, Prezydent Elbląga Witold Wróblewski i Santander Consumer Bank.

- „Bardzo się cieszę, że po raz kolejny tak prestiżowa impreza odbędzie się właśnie w Elblągu, w naszej wspaniałej Bażantarni, która idealnie nadaje się do uprawiania tej dyscypliny – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski. - Zachęcam do udziału w zawodach. Zapraszam również do kibicowania”.

W sobotniej imprezie zawodnicy wystartują w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, w podziale na płeć i kategorie wiekowe na 3 dystansach  - 5, 10 i 21km. Będą rywalizowali o punkty klasyfikacji generalnej. Zapisy trwają do środy do godz. 23:59. Na tych, którzy nie mają ochoty się ścigać, czeka natomiast rajd rekreacyjny na dystansie 5 km. Wszystkie trasy będą przebiegały przez tereny leśne Parku Bażantarnia. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci.

Puchar Polski Nordic Walking to największy cykl imprez poświęconych temu sportowi w naszym kraju. W tym roku odbywa się jego ósma edycja. Wyjątkowość Pucharu polega na tym, że udział w zawodach może wziąć praktycznie każdy. Na starcie staną profesjonalni sportowcy i osoby, które dopiero uczą się chodzenia z kijkami. Celem imprezy jest popularyzacja tej wspaniałej, prostej i ogólnodostępnej formy ruchu, promowanie spędzania czasu z rodziną i aktywnego stylu życia.

Wielki finał Pucharu Polski Nordic Walking zostanie zorganizowany 9 września w Hajnówce. Łącznie w tegorocznej edycji odbędzie się 7 imprez na terenie całej Polski. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Nordic Walking, a sponsorem strategicznym – Santander Consumer Bank, sponsorami imprez są również: Ziaja, Staropolanka, Hotele Unitral, Lidia i Senator, Polar, Bungy Pump. W ostatniej edycji Pucharu Polski w Hajnówce 9 września 2017 wylosowany zostanie samochód osobowy marki Suzuki Swift. Aby wziąć udział w losowaniu tego pięknego samochodu wystarczy być osobą pełnoletnią i wystartować przynajmniej w jednej z 7 edycji na terenie kraju. Każdy start to dodatkowa szansa na wygraną w loterii.

Puchar Polski Nordic Walking w Elblągu - program

PIĄTEK 23.06.2017:
18:00 – 20:00 Biuro zawodów 5,10 i 21km

SOBOTA 24.06.2017:
08:00 – 9:30 Biuro zawodów 21km
08:00 – 10:30 Biuro zawodów 10 km
8:00 – 11:15 Biuro zawodów 5km
10:00 – START 21km
11:00 – START 10km
11:20 – Otwarcie imprezy
11:35 – Rozgrzewka i pokaz techniki dla 5 km
12:00 – START 5km
13:30- 14:15 – pokazy i występy artystyczne
14:30 – dekoracje

Zapisy na zawody i szczegółowe informacje znajdują się na stronach:
www.pucharpolskinw.pl 
www.pfnw.eu 
https://www.facebook.com/pfnw.eu/