LOGBARTRANS po raz siódmy siatkarskim mistrzem Elbląga

LOGBARTRANS po raz siódmy siatkarskim mistrzem Elbląga

LOGBARTRANS po raz siódmy siatkarskim mistrzem Elbląga - LOGBARTRANS po raz siódmy siatkarskim mistrzem Elbląga

Zawodnicy zespołu LOGBARTRANS po siódmy zostali mistrzami Elbląga siatkarskich rozgrywek amatorów organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W finale Awangarda Volley Ligi pokonali ZNP 3:0. Natomiast brązowe medale trafiły do siatkarzy KAM.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji siatkarskich rozgrywek Awangarda Volley Liga, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, rywalizowało dziewięć zespołów. W ciągu całego sezonu zespoły rozegrały aż 80 spotkań. Niemal w każdy wtorek i czwartek miłośnicy siatkówki spotykali się w hali sportowej Gimnazjum nr 9, by walczyć o tytuł amatorskich mistrzów Elbląga. Po rozegraniu fazy zasadniczej, osiem najlepszych ekip przystąpiło do play off. Ostatecznie w turnieju finałowym, rozegranym w minioną niedzielę, spotkały się cztery najlepsze zespoły, które przystąpił do walki o medale. Zmagania siatkarzy tradycyjnie obserwowali przedstawiciele sponsorów, działaczy sportowych oraz sympatycy siatkówki w Elblągu.

Nim jednak kibice zobaczyli na boisku dwie najlepsze ekipy sezonu, rozegrany został „mały finał” czyli mecz o trzecie miejsce. A w nim Major i Przyjaciele zmierzył się z zespołem KAM. Spotkanie o brązowe medale było ozdobą niedzielnego turnieju finałowego. Sytuacja w każdym z setów zmieniała się jak w kalejdoskopie, a drużyny niemal do końca trzymały kibiców w napięciu. W pierwszym secie lepiej z presją poradził sobie KAM zwyciężając 25:16. Także początek drugiej partii należał do nich. Lepiej radzili sobie z presją i nerwami, co miało przełożenie na wynik. Jednak im dłużej trwało spotkanie, tym coraz lepiej na boisku radzili sobie młodzi zawodnicy ekipy Major i Przyjaciele. W drugim secie zdołali nie tylko odrobić kilkupunktową stratę, ale przechylili także szalę zwycięstwa na swoją stronę, pokonując rywali 25:22. Kolejna bardzo wyrównana partia zakończyła się triumfem zespołu KAM 25:22, który po trzech setach prowadził 2:1. Rywale nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry. Czwartą partię wygrali 25:19 i o końcowym sukcesie którejś z ekip decydować musiał tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachował KAM i to właśnie zawodnicy tej drużyny mogli po ostatniej piłce cieszyć się ze zdobycia brązowych medali.

Po pierwszych siatkarskich emocjach przyszedł czas na finał. A w nim spotkały się dwie najlepsze ekipy rundy zasadniczej. Naprzeciw siebie stanęły zespoły LOGBARTRANS i ZNP Elbląg. Przed meczem w roli faworytów upatrywano siatkarzy LOGBARTRANSU, którzy na swoim koncie mieli już sześć mistrzowskich tytułów. I jak pokazały pierwsze minuty finału, przypuszczenia potwierdziły się w pełni. LOGBARTRANS szybko uzyskał przewagę i pierwszą partię zakończył wygraną 25:14. Nauczyciele starali się odegrać w secie drugim, ale tego dnia nie mieli zbyt wielu argumentów, którymi mogliby przeciwstawić się obrońcom tytułu. Także druga partia zakończyła się wygraną LOGBARTRANSU, tym razem 25:17. Trzeci set okazał się ostatnim w tym meczu. Po pierwszych wyrównanych minutach, w kolejnych zarysowała się przewaga mistrzów, którzy spokojnie dowieźli wysokie prowadzenie do końca, zwyciężając 25:16. Tym samym po raz siódmy zdobyli amatorskie mistrzostwo Elbląga i jako jedyna drużyna nie ponieśli ani jednej porażki w całym sezonie.

- Bardzo się cieszymy, że w kolejnym sezonie udaje nam się wygrać rozgrywki Awangarda Volley Ligi - uważa Piotr Kowal z zespołu LOGBARTRANS. - Niezmiennie od kilu lat gra w lidze sprawia nam olbrzymią frajdę i satysfakcję. Mimo tego, że rokrocznie udaje nam się grać w finałach, to nie spoczywamy na laurach i chcemy śrubować nasz mały rekord. W tym sezonie stworzyliśmy mocny zespół, który świetnie rozumiał się zarówno na boisku jak i poza nim. Przełożyło się to bezpośrednio na wyniki. Udało nam się wygrać wszystkie mecze, zarówno w rundzie zasadniczej, jak i w play off. Teraz szykujemy się już do turnieju organizowanego przez LOTOS Trefl Gdańsk. Mamy nadzieję, że w Gdańsku czeka nas wysoki poziom rozgrywek i ciekawe granie.

Po ostatnim meczu nastąpiło uroczyste zakończenie sezonu, wręczenie statuetek i medali. Trofea i nagrody dla uczestników turnieju finałowego wręczył Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Statuetki za trzy pierwsze miejsca zostały zaprojektowane, wykonane i ufundowane przez firmę KOLEX Hale Stalowe. Dodatkowo, trzy pierwsze drużyny otrzymały nagrody finansowe ufundowane przez sponsora tytularnego ligi, hurtowanie budowlaną oraz salon łazienkowy Awangarda. Zwycięzcy rozgrywek, zespół LOGBARTRANS, otrzymali bon upominkowy o wartości 900 zł, siatkarze ZNP otrzymali bon w kwocie 600 zł, a KAM, który zajął miejsce trzecie, wzbogacił się o 300 zł. Także w tym roku organizatorzy wybrali najlepszego zawodnika sezonu. Został nim Patryk Reszka z drużyny LOGBARTRANS, który na przestrzeni ostatnich miesięcy mógł pochwalić się największą liczbą wyróżnień MVP.  Ponadto, najlepsi zawodnicy w każdej z drużyn w turnieju finałowym otrzymali pamiątkowe statuetki. W zespole LOGBARTRANS wyróżnienie trafiło do Szymona Kownackiego, w ZNP najlepszym zawodnikiem okazał się Mariusz Wojdag, w ekipie KAM najlepiej w turnieju finałowym zaprezentował się Paweł Olszewski, a z grona zawodników zespołu Major i Przyjaciele nagroda powędrowała do Mateusza Lampa.

Skład zwycięskiej drużyny LOGBARTRANS: Zbigniew Cherek, Daniel Koterwa, Piotr Kowal, Szymon Kownacki, Piotr Malinowski, Marcin Narewski, Paweł Piotrowski, Patryk Reszka, Wojciech Samulewski, Michał Trybiński, Marcin Walędzik, Michał Wciórek.

----------------------
Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk występująca w rozgrywkach PlusLigi. Zespół z Trójmiasta jest już na finiszu rozgrywek. Przed ekipą trenera Andrei Anastasiego ostatnie spotkanie w sezonie. Stawką meczu będzie siódme miejsce w PlusLidze. Gdańszczanie pierwsze spotkanie rozstrzygnęli na swoją korzyść. Po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonali na wyjeździe Cerrad Czarnych Radom. Zwycięstwo po tie-breaku oznacza, że 13 kwietnia w ERGO ARENIE, przy okazji ostatniego meczu w karierze Piotra Gacka, żółto-czarni i tak będą musieli wygrać trzy sety. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.

LOGBARTRANS po raz siódmy siatkarskim mistrzem Elbląga

LOGBARTRANS po raz siódmy siatkarskim mistrzem Elbląga - LOGBARTRANS po raz siódmy siatkarskim mistrzem Elbląga

LOGBARTRANS po raz siódmy siatkarskim mistrzem Elbląga

LOGBARTRANS po raz siódmy siatkarskim mistrzem Elbląga - LOGBARTRANS po raz siódmy siatkarskim mistrzem Elbląga

LOGBARTRANS po raz siódmy siatkarskim mistrzem Elbląga

LOGBARTRANS po raz siódmy siatkarskim mistrzem Elbląga - LOGBARTRANS po raz siódmy siatkarskim mistrzem Elbląga

Tekst i fot. MOSiR