Finał Akcji „Nie Choruję – Jestem Morsem”

Finał Akcji „ Nie Choruję – Jestem Morsem” Stegna 2017!

Finał Akcji „ Nie Choruję – Jestem Morsem” Stegna 2017! - Finał Akcji „ Nie Choruję – Jestem Morsem” Stegna 2017!
W niedzielę 26.03.2017 o godz.13.00 przy Głównej Plaży w Stegnie uczniowie 5 B i ich rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu wspólnym wejściem do Bałtyku zakończyli II sezon „MŁODYCH MORSÓW”.

Projekt  płynnie ewaluował od listopada 2015, kiedy to uczniowie z klasy Kalos Kagathos zaczęli chodzić po śniegu i  nacierać nim stopy. Następnie przyszły marsze po wodzie i wreszcie powolne zanurzenia – od kostek , aż po szyję. Aktualnie już dwunastka dzieci z 5B została pełnoprawnymi MORSAMI.  Wspaniałe jest również to, iż rodzice tych dzieci „posmakowawszy” zimnych kąpieli dołączyli do tego zacnego grona.


Impreza miała jeszcze jeden szczególny wymiar – pokoleniowej integracji, bowiem poza rodzicami dzieci pojawili się również ich dziadkowie, którzy z dumą i zadowoleniem obserwowali swoje dzieci i wnuki.


 „Myślę sobie – mówił Bogusław Tołwiński – iż,  szczególnie w obecnych w czasach zabiegania i braku czasu dla siebie i rodziny takie pokoleniowe spotkania mają przeogromne jednoczące znaczenie. Byłem po prostu wzruszony widząc tyle całych rodzin, skupionych wokół wartości związanych z dbaniem o zdrowie oraz radośnie i aktywnie spędzających swój wspólny wolny czas. To jest moim zdaniem – nowoczesna prozdrowotna edukacja dla całej rodziny!”


W sumie do wody weszły 32 osoby, w tym 17 dzieci! Wielkie gratulacje dla wszystkich!
Pamiętajmy! „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Finał Akcji „ Nie Choruję – Jestem Morsem” Stegna 2017!

Finał Akcji „ Nie Choruję – Jestem Morsem” Stegna 2017! - Finał Akcji „ Nie Choruję – Jestem Morsem” Stegna 2017!

Pozdrawiamy: Organizatorzy z SP16 Elbląg