Elblążanin Michał Weroński zdobył brąz na Igrzyskach w Austrii

Michał

Michał - Michał

Dzisiejszy dzień podczas Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Austria 2017 okazał się szczęśliwy dla elblążanina, zawodnika Klubu Olimpiad Specjalnych "ONI w ATAK-u" (oddział warmińsko-mazurski), Michała Werońskiego.

Nasz zawodnik na dystansie 500 m. po preeliminacjach trafił do silnej grupy startowej razem z zawodnikami z Austrii, Kanady i Holandii.

Po trochę spóźnionym starcie Michał od początku do końca utrzymał trzecią pozycję i nie oddał brązowego krążka zawodnikowi z Kanady. Trochę mniej szczęścia miał nasz zawodnik dwa dni temu podczas startu na 777 m. W tej grupie, także po preeliminacjach przeciwnikami Michała byli zawodnicy z Chin, Hong-Kongu i Tajwanu. Niestety, dwukrotny upadek Michała uplasował go w tej grupie startowej dopiero na 4 pozycji. Mimo tej porażki podczas dzisiejszego biegu Michał pokazał sportowego ducha, wykazał wolę walki i zdobył brązowy medal.

 

Gratulacje Michał!

Michał

Michał - Michał

Michał

Michał - Michał

Michał

Michał - Michał