Elbląskie Święto Sportu

Elbląskie Święto Sportu

Elbląskie Święto Sportu - Elbląskie Święto Sportu

Ponad 2 tysiące osób uczestniczyło w Elbląskim Święcie Sportu, które odbyło się w hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej. Podczas Gali, podsumowującej osiągnięcia elbląskich sportowców w 2016 roku, Prezydent Witold Wróblewski nagrodził najlepszych zawodników i trenerów oraz wręczył stypendia sportowe.

 
- „Po raz pierwszy spotykamy się w tak szerokim gronie, aby podsumować miniony rok, zaprezentować działalność klubów oraz uhonorować najlepszych sportowców i ludzi wkładających trud w rozwój sportu w naszym mieście. To nasze wspólne święto. Miniony rok był bardzo udany dla elbląskiego sportu. Mamy wiele powodów do dumy i radości, których przysporzyli nam nasi sportowcy. Z pewnością wielkim sukcesem były awanse drużyn seniorskich. Piłkarze KS Meble Wójcik dołączyli do elitarnego grona zespołów występujących w PGNiG Superlidze mężczyzn. Awans do II ligi wywalczyli również piłkarze ZKS Olimpia Elbląg. Od kilku lat bardzo wysoki poziom utrzymują szczypiornistki EKS Kram Start Elbląg, o czym świadczą bardzo dobre występy w PGNiG Superlidze kobiet i sukcesy osiągane w europejskich pucharach. Ogromnie ucieszył również srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów zdobyty przez szczypiornistów MKS Truso. Elblążanie wielokrotnie stawali także na stopniach podium w sportach indywidualnych. Sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej odnosili m.in. łyżwiarze, bokserzy, ciężarowcy, kajakarze, tancerze, judocy, kickboxerzy, karatecy, czy szachiści. Elbląg jest także liczącym się w kraju ośrodkiem sportu osób niepełnosprawnych, czego dowodem są  sukcesy drużyn siatkówki na siedząco czy hokeistów na sledżach. Nie ma dzisiaj z nami łyżwiarza szybkiego Michała Werońskiego, który właśnie staruje w barwach naszego kraju w Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii” – mówił podczas uroczystości Prezydent Witold Wróblewski.

Prezydent mówił także najważniejszych działaniach podejmowanych w celu rozwoju elbląskiego sportu, w tym: programach realizowanych dla dzieci i młodzieży, imprezach organizowanych w celu upowszechniania sportu masowego wśród mieszkańców, wsparciu finansowym elbląskich klubów i drużyn seniorskich oraz modernizacji bazy sportowej. Podziękował również wszystkim, którzy mają wkład w rozwój elbląskiego sportu.

Pełna treść przemówienia Prezydenta

Podczas Gali Prezydent Witold Wróblewski w towarzystwie Olimpijki, Honorowej Obywatelki Miasta Pani Heleny Pilejczyk, wręczył najlepszym sportowcom nagrody za osiągnięcia sportowe w 2016 roku.  Otrzymało je 7 zawodników. 30 sportowców natomiast zostało wyróżnionych za swoje osiągnięcia. Sukcesy sportowe nie byłyby możliwe bez pełnego pasji zaangażowania, ogromnej wiedzy oraz umiejętności trenerów. W gronie nagrodzonych znalazło się 10 elbląskich szkoleniowców. Wyróżnienia specjalne Prezydenta Elbląga otrzymali: Kram Start Elbląg, Meble Wójcik Elbląg, ZKS Olimpia Elbląg,  IKS Atak Elbląg oraz LABOSPORT Polska. 54 młodych, utalentowanych sportowców natomiast otrzymało stypendia sportowe, które mają pomóc im w rozwoju

 - „Chciałbym pogratulować wszystkim dotychczasowych osiągnięć. Całemu środowisku sportowemu życzę kolejnych awansów i sukcesów. Jestem przekonany, że będziecie z dumą rozsławiać Elbląg na arenach krajowych i międzynarodowych” – zaznaczył Prezydent.

Lista nagrodzonych i stypendystów

Tradycyjnie już podczas  Gali Sportu odbyło się również  rozstrzygnięcie plebiscytu, na najpopularniejszego  sportowca rozgrywek amatorskich w 2016 roku organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W głosowaniu, które odbywało się na łamach Elbląskiego Dziennika Internetowego info.elblag.pl, Telewizji Elbląskiej i Dziennika Elbląskiego, zwyciężył  Tomasz Nowicki (Piłkarska Elbląska Liga Amatorów HYDROBUD).

Wyniki głosowania w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Amatora 2016:
1. Tomasz Nowicki (Piłkarska Elbląska Liga Amatorów HYDROBUD)
2. Adrian Lewandowski (Elbląska Liga Darterów)
3. Marcin Walędzik (Awangarda Volley Liga)
4. Katarzyna Gliniecka (Elbląska Liga Darterów)
5. Marcin Wojtaś (Piłkarska Elbląska Liga Amatorów HYDROBUD)
6. Igor Bunda (NATI Basket Liga)
7. Leszek Kosiacki (Amatorska Liga Tenisa Stołowego)
8. Mateusz Gagjew (Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację)
9. Jerzy Machelski (Grand Prix Elbląga w Badmintonie)
10. Magdalena Orzechowska (Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację)


Galeria zdjęć