Judo i siatkówka w wydaniu IKS ATAK

iks

iks - iks

Poniżej dwie informacje IKS ATAK po turnieju siatkówki i judo.

PO II REGIONALNYM WARMIŃSKO-MAZURSKIM TURNIEJU W JUDO OLIMPIAD SPECJALNYCH

W sobotę 17.04.2016r. na Hali Sportowej w Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej 1 odbył się II REGIONALNY WARMIŃSKO-MAZURSKI  TURNIEJ W JUDO OLIMPIAD SPECJALNYCH. Organizatorem turnieju był Odział Regionalny Olimpiad Specjalnych Warmińsko-Mazurskie i Klub Olimpiad Specjalnych ‘’ONI w ATAKu’, a ’współorganizatorem turnieju był Integracyjny Klub Sportowy ‘’ ATAK’’.

W turnieju wzięło udział 22 zawodników z Klubu OS ''ONI w ATAKu'', który działa przy Integracyjnym Klubie Sportowym ''ATAK'' - trenerem sekcji jest Pani Katarzyna Wanatowska i 2 zawodników z Klubu OS ''Zefirek'', który działa przy Specjalnym Ośrodku
Szkolno- Wychowawczym nr.2, a  trenerem sekcji jest Pani Donata Kalińska –Sarapuk.

Turniej odbył się w przyjaznej i sportowej atmosferze zgodnie z Ceremoniałem Olimpiad Specjalnych. Słowa przysięgi '' PRAGNĘ ZWYCIĘŻYĆ, LECZ JEŚLI NIE BĘDĘ MÓGŁ ZWYCIĘŻYĆ, NIECH BĘDĘ DZIELNY W SWYM WYSIŁKU'' w imieniu zawodników wypowiedział Michał Weroński, który już za kilka dni będzie reprezentował Olimpiady Specjalne Polska na Światowych Zimowych igrzyskach w Austrii. Uroczystego otwarcia  turnieju dokonała Pani Ewa Mieczkowska dyrektor I Oddziału Banku Zachodniego WBK S.A. GRUPA SANTANDER w Elblągu.

Nad stroną techniczną turnieju czuwał sędzia główny Pan Michał Dąbrowski ,który w myśl złożonej przysięgi, wraz z sędziami Ksawerym i Aleksandrem przestrzegali obowiązujących przepisów Judo Olimpiad Specjalnych i pilnowali  bezpieczeństwa zawodników.

Zawodnicy zostali podzieleni na 8 grup startowych według wagi, poziomu umiejętności, stopnia zaawansowania i grupy sprawnościowej zgodnej z zasadami Międzynarodowej Organizacji Judo -IJF. Walki były bardzo zacięte i pełne emocji. Zawodnicy po raz kolejny pokazali, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną, potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenera cieszyć się i czerpać korzyści z uczestnictwa w sporcie.

Po walkach zawodnikom wręczono 8 złotych, 8 srebrnych, 5 srebrnych medali , a także 3 wstęgi za udział w turnieju.
Otwarcie turnieju  uświetniła Grupa Rebels ze Szkoły Tańca Cadmans. Podziękowania składamy także trenerom za przygotowanie zawodników do startu w turnieju, a sędziom za obiektywizm podczas zawodów.  Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, władzom klubu IKS ‘’ATAK’’, członkom Klubu Olimpiad Specjalnych ’’ONI w ATAKu’’, rodzicom i zawodnikom za pomoc w organizacji turnieju.  Dziękujemy za wsparcie turnieju przez Bank Zachodni Grupa Santander, a także FIRMIE PHU ‘’NEKSUS’’.

iks

iks - iks

 

 

 

iks

iks - iks

I TURNIEJ  LIGI MŁODZIKA O MIEJSCE 5-8 WMZPS

Bardzo ciekawie potoczył się 1 turniej o miejsca 5-8 WMZPS młodzika który w sobotę rozegraliśmy w hali przy ul. Browarnej 1. Aż 3 zespoły na koniec zanotowały 1 porażkę i dwa zwycięstwa.

Nasz zespół prezentował dwa oblicza, grając rewelacyjne zawody aby potem zanotować spadek stabilności gry. Na trzy rozegrane spotkania wszystkie kończyliśmy w Tie-breakach. Wygrana 2:1 z Absolwentem II Olsztyn następnie przegrana 1:2 z PUKS Wiktoria II Szczytno i na koniec zwycięstwo 2:1 z GreenVolley Ełk. Zajęliśmy ostatecznie drugą lokatę! Sprawa 5 miejsca na Warmii i Mazurach jest więc wciąż otwarta a jej finał będzie miał miejsce 25 marca w Szczytnie!

Trzymajcie za nas kciuki! Obiecujemy, że zrobimy wszystko aby zaprezentować się jak najlepiej! Bardzo chcemy podziękować za wspaniały doping i wsparcie obecnym kibicom! Dodajecie nam sił i energii w trudnych momentach!
#WalczIwygrywaj
#AtakGraNaMaksa
#NeverGiveUp

Końcowa klasyfikacja
1.GreenVolley Ełk
2.IKS Atak Elbląg
3.PUKS Wiktoria Szczytno II
4.Absolwent Olsztyn II

IKS Atak: Szymon Kijewski, Szymon Patecki, Igor Decyk (K), Adrian Gąsiorowski, Aleksander Banach, Aleksander Schiedel, Mateusz Plak, Michał Rożankowski, Kamil Dobosz, Marcel Kańduła, Kacper Kozubowski, Michał Muraszko, Radosław Tonga, Oskar Woźny (L), Antoni Posadzy (L)
Trener: Piotr Kowal