Historyczny start elbląskich pływaków w Mistrzostwach Polski Senior

na pływalni

na pływalni - na pływalni

W dniach 15-18 grudnia w olsztyńskiej Aquasferze odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu.
Elbląg reprezentowało dwoje zawodników UKP Jedynka, podopiecznych trenera Tomasza Wysockiego: juniorka młodsza Wiktoria Domżalska oraz młodzieżowiec Sebastian Towarek.

Na ogromne uznanie zasługuje Sebastian, który wywalczył w eliminacjach miejsce w półfinale, a następnie w ścisłym finale na dystansach 50 i 100m stylem dowolnym, ustanawiając uzyskanymi w Olsztynie wynikami nowe rekordy województwa warmińsko-mazurskiego na tych dystansach, a na dystansie 200m st. dowolnym awansował do finału B.

Uzyskane wyniki dały elblążaninowi miejsca w Polsce:
50m st. dowolnym – 10 miejsce w klasyfikacji seniorów i 5 miejsce wśród młodzieżowców
100m st. dowolnym – 10 miejsce w klasyfikacji seniorów i 5 miejsce wśród młodzieżowców
200m st. dowolnym – 15 miejsce w klasyfikacji seniorów i 6 miejsce wśród młodzieżowców

Miłą niespodziankę sprawiła także 16-letnia Wiktoria, która na dystansie 50m st. dowolnym awansowała do półfinału Mistrzostw Polski i w końcowej klasyfikacji seniorów zajęła 16 miejsce w Polsce, poprawiając uzyskanym wynikiem własny rekord województwa warmińsko-mazurskiego na tym dystansie.

Pierwszy raz w historii elbląskiego pływania zawodnicy reprezentujący barwy elbląskiego klubu i trenujący w naszym mieście awansowali do finału i półfinału Mistrzostw Polski Seniorów w pływaniu.

Jesteśmy dumni
UKP Jedynka Elbląg


Zobacz galerię obrazków z wiadomości - kliknij link