Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Austria, 14-25 marca 2017 r.

zgrupowanie

zgrupowanie - zgrupowanie

Wielkimi krokami zbliża się bardzo ważne wydarzenie dla sportowców niepełnosprawnych intelektualnie. W marcu 2017 roku w takich miastach jak: Graz, Ramsau i Schladming-Rohrmoos spotka się 3 tysiące zawodników, którzy pokonując własne słabości i bariery będą rywalizować w wielu dyscyplinach sportów zimowych. Obecnie w Zakopanem odbywa się Sprawdzian w pięciu dyscyplinach przed Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych – Zakopane 2016.

Do dyscypliny tych należą: narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe, łyżwiarstwo szybkie, hokej halowy i snowshoeing (bieg na rakietach śnieżnych). Zgrupowanie ma na celu przygotowanie zawodników do startu w zawodach, podniesienie ogólnej sprawności, kształtowanie wytrzymałości i wydolności, przygotowanie techniczne, a także końcową weryfikację i sprawdzian zawodników.

W zgrupowaniu bierze udział także Michał Weroński zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych „ONI w ATAKu” oddział warmińsko-mazurskie, który działa przy IKS „ATAK”. Michał po zdobyciu złotych medali na IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych – Białystok 2016r został wylosowany do składu podstawowego Reprezentacji Olimpiad Specjalnych  Polska i ma szanse reprezentować nasz kraj, region i klub na wyżej wymienionych Igrzyskach w dyscyplinie - łyżwiarstwo szybke. Trzymajmy kciuki za Michała!