Bądź mocniejszy z MOSiR-em

sylwetki

sylwetki - sylwetki


W treningu wcale nie chodzi o to, aby sobie poćwiczyć, pobiegać czy pojeździć na rowerku, a potem iść pod prysznic z poczuciem, że coś się zrobiło. Skoro decydujesz się na trening, musisz wiedzieć jak i po co go robisz. Pomocne w tym mają być zajęcia organizowane w ramach akcji „Aktywuj się z w MOSiR-em”.

W naszym kraju wiosna i lato trwają stosunkowo krótko, i nawet w tym okresie nie zawsze możesz być pewien tego, że podczas treningów pogoda będzie Ci sprzyjać. Dlatego też doskonałą alternatywą na jesienno-zimowe dni są zajęcia fitghtness na które zaprasza trener personalny Maciej Skrobotun z Jump Fitness. Zajęcia organizowane w ramach akcji „Aktywuj się z MOSiR-em”, to świetny sposób na poprawę samopoczucia i kondycji fizycznej, zrzucenie zbędnych kilogramów oraz zwiększenie wydolności organizmu.

- To już trzeci sezon akcji FitCamp, która jak pokazują liczby, przypadła do gustu mieszkańcom Elbląga - twierdzi Maciej Skrobotun z Jump Fitness. - Za nami godziny spędzone na sali, tysiące ćwiczeń i setki zadowolonych ludzi. Zajęcia skierowane są dla wszystkich, bez względu na wiek i płeć. Można by rzec, że łączą pokolenia, bo na wspólnych treningach spotykają się zarówno osoby w podeszłym wieku, jak i młodzież. To pokazuje, że fitness jest zajęciem dla każdego.

W tym roku do programu akcji „Aktywuj się z MOSiR-em” włączone zostały zajęcia fightness, czyli zajęcia fitness połączone z elementami sztuk walki. Jak twierdzą instruktorzy, podczas treningu wykopiemy i wyboksujemy całodzienny stres, a przy okazji wzmocnimy całe ciało wykorzystując własny ciężar. Fightness ma opinię bardzo intensywnego treningu, podczas którego wylewasz z siebie siódme poty. I tak jest! Przez całe zajęcia w ćwiczenia wkładasz ogromny wysiłek. Jest to trening aerobowy, podczas którego nasz organizm jako paliwo traktuje tłuszcz. Przez to, że cały czas poruszamy się, spalamy dużo kalorii. Spalanie jednak rozpoczyna się po około 20 minutach treningu, a najbardziej efektywne jest po 40 minutach.

- Fightness, to energiczny program inspirowany sztukami walki. Czerpie z szerokiego wachlarza ruchów znanych na dalekim wschodzie od tysiącleci - karate, boks, taekwondo, tai chi i muay thai. Inspirujący instruktor oraz specjalne techniki wykonywania ćwiczeń w połączeniu z odpowiednią muzyką są najkrótszą drogą do uzyskania doskonałej kondycji i spalenia ogromnej ilości kalorii - dodaje Maciej Skrobotun.

Treningi fightness odbywają się w każdy poniedziałek w Pałacu Fitness przy Bulwarze Zygmunta Augusta 12. Każdorazowy koszt uczestnictwa w zajęciach to 7 złotych od osoby. Godzinny trening rozpoczyna się o godz. 19:00. Więcej informacji o akcji Aktywuj się z MOSiR-em można znaleźć na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tekst MOSiR
Fot. Jump Fitness