Międzynarodowe Targi Turystyczne Jantur

Elbląski Klaster Turystyczny  w dniach 8-9.04.2015 brał udział corocznym spotkaniu branży turystycznej w Kaliningradzie  na Workshopie  i Międzynarodowych Targach Turystycznych Jantur. Branżę turystyczną z Polski reprezentowało 47 podmiotów z woj. warmińsko - mazurskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego, małopolskiego, a z Obwodu Kaliningradzkiego  76 firm.

Podczas Workshopu  elbląscy przedsiębiorcy skierowali swoje oferty  do indywidualnych odbiorców jak również do firm turystycznych obwodu kaliningradzkiego. Organizacja spotkania w Kaliningradzie odbyła się dzięki współpracy klastra z Polską Organizacją Turystyczną z Moskwy i Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Stoisko Elbląskiego Klastra Turystycznego oprócz touroperatorów odwiedzane było przez mieszkańców Kaliningradu i Obwodu Kaliningradzkiego, którzy byli zainteresowani konkretnymi propozycjami pobytu w Elblągu i jego regionie, zwłaszcza dużym zainteresowaniem cieszyły się oferty rejsów statku po Kanale Elbląsko-Ostródzkim, tramwaju wodnego po Zalewie Wiślanym, Święto Chleba i Elbląg za pół ceny.