Odbierz w czwartek, pobiegnij w piątek

bieg

bieg - bieg


Startujesz w elbląskim Biegu Niepodległości? Odbierz pakiet startowy już w czwartek, dzień przed zawodami, by uniknąć kolejek – apelują organizatorzy imprezy, do której zgłosiło się 600 osób. To będzie jedna z największych imprez sportowych w Elblągu.

Na liście startowej Biegu Niepodległości jest 600 osób. W związku z tak dużą liczbą zawodników pakiety startowe (znajdzie się w nim m.in. chip, numer startowy, woda, słodka niespodzianka) będzie można odbierać już 10 listopada.

- Biuro zawodów będzie czynne 10 listopada w godz. 15-18 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Karowej 1. Z kolei w dniu zawodów pakiety będą wydawane w godz. 10-12.30. Jednocześnie informujemy, iż po godzinie 12:30 pakiety nie będą już wydawane. Ze względów organizacyjnych prosimy zawodników mieszkających w Elblągu i okolicach, aby pakiety odebrali już w czwartek – apeluje Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni.

Jak dodają organizatorzy, osoby odbierające pakiety startowe w imieniu innych osób powinny okazać pisemne upoważnienie podpisane przez biegacza, za którego jest odbierany pakiet oraz mieć przy sobie ksero dowodu osobistego tej osoby.

Przypomnijmy, że 11 listopada w ramach Biegu Niepodległości odbędzie się kilka konkurencji. Najpierw w Małym Biegu Niepodległości na dystansach od 50 do 300 metrów będą rywalizowały dzieci do 11. roku życia (start o godz. 10.30, zapisało się 120 osób!), następnie na trasę wyjdą starsi biegacze. O godz. 13 odbędzie się start Biegu Głównego (10 km), sztafet (3 razy 3333 m) i biegu towarzyszącego (3333 m). Trasa będzie wiodła ulicami: Teatralna, Robotnicza, Pocztowa, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, Armii Krajowej, 12 lutego i ponownie Teatralną. Biegacze startujący na 10 km oraz sztafety pokonają tę trasę trzykrotnie. Każdy uczestnik otrzyma przed biegiem pakiet startowy, a na mecie – medal, będzie miał też szansę wygrać nagrody rzeczowe. Najlepsi biegacze otrzymają nagrody finansowe.

- Zbliża się 98. rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Tego dnia świętujemy patriotycznie, koncertowo i na sportowo. Bieg Niepodległości daje możliwość zamanifestowania naszej radości i dumy, także tego że biec możemy w wolnej Rzeczpospolitej. Dlatego 11 listopada zachęcam jak najszerszą grupę mieszkańców do wzięcia udziału w tej imprezie i wszystkich wydarzenaich, które przygotowaliśmy - zachęca Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

- W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba zawodników. Musieliśmy zamknąć listę startową ponad tydzień przed zawodami, a wszystkich mieszkańców zapraszamy do kibicowania. - dodaje Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury Urzędu i Miejskiego w Elblągu.

11 listopada, na czas imprezy, zawodnicy będą mogli skorzystać z szatni, które będą się również mieścić w siedzibie MOSiR. Dokładny plan imprezy przedstawiony jest na mapce, którą dołączamy obok

- Informujemy, że przed Małym Biegiem Niepodległości oraz biegiem głównym oraz w trakcie biegów będzie trwała akcja charytatywna, której celem będzie zebranie jak największej kwoty pieniędzy z przeznaczeniem na zakup wózka inwalidzkiego dla Patrycji Paź. Prócz pieniędzy będą także zbierane plastikowe zakrętki od butelek. Zbiórka będzie prowadzona przy biurze zawodów. Każdy darczyńca, który wesprze naszą akcję czy to w formie darowizny pieniężnej, czy rzeczowej (zakrętki) otrzyma od Stowarzyszenia EL Aktywni flagę narodową, z którą będzie można pobiec lub kibicować. Przy okazji informujemy, że w okolicach biura zawodów wszyscy chętni będą mogli zakupić kredki oraz farby do malowania twarzy – dodaje Stowarzyszenie EL Aktywni.

W związku z organizacją obchodów Święta Niepodległości elblążanie muszą przygotować się na spore utrudnienia w ruchu drogowym i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Obchody Święta Niepodległości – utrudnienia w ruchu

Organizatorami Biegu Niepodległości są: SKS EL Aktywni, Witold Wróblewski prezydent Elbląga i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji