Kocham Cię Życie

Kocham Cię życie

Kocham Cię życie - Kocham Cię życie
W sobotę już po raz piętnasty ulicami miasta przeszedł Marsz Zdrowia – Kocham Cię Życie. W ten sposób elbląskie amazonki wraz z licznymi przyjaciółmi zwracały uwagę na temat nowotworu i zachęcały do badań profilaktycznych.


- „Chcemy pokazać, że z rakiem można wygrać, my jesteśmy dowodem na to. Świadomość jest coraz większa, ale oprócz tego jest jeszcze strach. Strach, który oddala decyzję kobiety, czy iść do lekarza czy nie. To jest jednak błędna droga, należy pójść do lekarza, zbadać się, dowiedzieć się, co to jest i się leczyć” – mówiła Alicja Tomczyk, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek, amazonka od 30 lat.


- "To bardzo cenna inicjatywa, przypominająca jak ważne są badania profilaktyczne. Cieszę się, że po raz kolejny zgromadziła tak wielu mieszkańców od najmłodszych po seniorów. Jednocześnie bardzo chciałbym podziękować elbląskim amazonkom, za ich pracę, która przyczynia się nie tylko do wzrostu świadomości kobiet, ale także w wielu przypadkach pomaga przetrwać ten jakże trudny czas choroby” – zaznaczył Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.


Galeria zdjęć